Zamknij
REKLAMA

VI Półmaraton przeszedł do historii. Katarzyna Kowalska była trzecia!

14:00, 07.10.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zawodnicy biorący udział w VI ANWIL Półmaratonie rywalizowali zarówno indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych oraz w punktacji zespołowej. Fot. Karolina Choziak

W minioną niedzielę we Włocławku rozegrany został VI ANWIL Półmaraton Włocławek. W biegu głównym zwyciężył Kenijczyk Mathew Kosgei. Wśród kobiet najlepsza okazała się Christine Moraa. Katarzyna Kowalska była trzecia.

Bieg główny, na dystansie ponad 21 kilometrów wystartował ze stadionu OSiR punktualnie o godzinie 11. Ulicami Włocławka po raz kolejny przebiegło kilkuset zawodników. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem biegacze pobiegli inną trasą, między innymi przez Park na Słodowie. Trasa nadal przebiegała jednak będzie przez ścisłe centrum miasta. 

Zawodnicy biorący udział w VI ANWIL Półmaratonie rywalizowali zarówno indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych oraz w punktacji zespołowej. Na mecie pierwszy zameldował się Kenijczyk Mathew Kosgei, który zwyciężył z czasem 01:04:07. Drugi był reprezentant Bahrajnyu Nelson Kipkogei Cherutich, a trzeci Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z Kenii. Kolejne lokaty zajmowali Konrad Nosarzewski ze Stupska i Andrzej Jaranowski reprezentujący GKS Fabianki. Czołowe lokaty zajmowali także włocławianie. Filip Michalski był 11., Dominik Cyrankowski 12., Maciej Stachowiak 13., a Adrian Klonowski 14.

Wśród kobiet zwyciężyła Keninijka Christine Moraa Oigo, która zameldowała się na mecie przed Nelly Jepchumba. Katarzyna Kowalska, z czasem 1:15:38 była trzecia. 

W ubiegłym roku w V ANWIL Półmaratonie Włocławek wzięło udział blisko 500 zawodników. Tym razem chęć uczestnictwa w wyścigu zgłosiło co prawda około 400 osób, ale na metę dobiegło 350 zawodników.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

traftraf

5 3

ortopeda posiadający 500metrowy dom gdy zobaczy biegających czyli przyszłe protezy stawów biodrowych i kolan już zaczął myśleć o domie 1000 metrowym 21:17, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BB

5 1

Trochę szkoda, że takie miasto a tylko garstka uczestników ale cóż pakiet na tylu sponsorów marniutki, na mecie w zasadzie zero kibiców, kipsko z roku na rok coraz mniej ludzi ale niektórzy uważają ze to ,,jedna z największych imprez w kujawsko - pomorskim" ciekawe na jakie imprezy biegowe jeżdża :) 09:33, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone