Zamknij
REKLAMA

Ogromny sukces Szymańskiego. Zdobył złoto w Pucharze Polski!

15:18, 01.11.2019 | D.W.
Skomentuj Walka finałowa podzieliła kibiców i jak się okazało po werdykcie, również sędziów. Szymański zdobył swoje pierwsze złoto w Pucharze Polski Juniorów wygrywając walkę na punkty stosunkiem 2:1. Fot. bokser.org
REKLAMA

W bardzo mocno obsadzonym Pucharze Polski w boksie odbywającym się w Poznaniu,w kategorii 64 kg triumfował zawodnik GKS Łokietek, Krystian Szymański.To największy sukces pięściarza z Brześcia Kujawskiego.

W kategorii do 64 kilogramów o tytuł najlepszego pięściarza w Pucharze Polski rywalizowało aż 17 zawodników. Drabinka turniejowa nie ułożyła się dla brześcianina szczęśliwie. Krystian musiał rywalizować z mocnymi przeciwnikami.

- W pierwszej walce eliminacyjnej Szymański pokonał na punkty (2:1) Antoniego Brzozaka z BKS Jastrzębie Zdrój. W kolejnej walce z Michałem Dowcem (TS Wisła Kraków) odniósł jednogłośne zwycięstwo 3:0. W półfinale Szymański skrzyżował rękawice z Wiktorem Górniakiem (Sporty Walki Poznań) - tutaj wygrał zdecydowanie przez RSC w drugiej rundzie. W walce finałowej, naprzeciw Szymańskiego stanął tegoroczny mistrz Polski juniorów Oliwer Zamojski - wspomniał trener Krystiana, Jarosław Kapeliński.

Walka finałowa podzieliła kibiców i jak się okazało po werdykcie, również sędziów. Szymański zdobył swoje pierwsze złoto w Pucharze Polski Juniorów wygrywając walkę na punkty stosunkiem 2:1. Puchar Polski był kolejną w tym roku ważną imprezą dla Krystiana Szymańskiego. Po porażce w półfinale Mistrzostw Polski juniorów w Koninie, Szymański musiał się szybko pozbierać i wskoczyć na odpowiedni poziom treningowy.

- Po porażce w Mistrzostwach Polski Krystian się nie poddał. Często boksował w międzynarodowych turniejach, kilka razy wyjeżdżał toczyć walki na terenie Niemiec. Tuż przed Pucharem Polski stoczył walkę z mistrzem Niemiec, Krystian walkę  przegrał, ale doświadczenie międzynarodowe zaowocowało złotem na krajowym ringu. Jeżeli w życiu zdarzy Ci się upaść to koniecznie zapytaj Szymańskiego jak należy się podnieść - dodał szczęśliwy trener Jarosław Kapeliński.

W połowie listopada kolejna szansa na medal dla innego zawodnika Łokietka. W Pucharze Polski Kadetów, powalczy tym razem Adrian Lewandowski, reprezentant Polski kadetów w kategorii do 46 kilogramów.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

brzesciakbrzesciak

1 0

Burmistrz grubo daje na promocje boksu w gminie a trener Jarek madrze dysponuje gotowka.Dzięki temu wyrasta u nas klub bokserski na skale Kraju i może Europy.Liczymy na Lewandzioka w Pucharze Polski.Jak się rozezre i wścieklizny na ringu dostanie to Puchar ma w rekach.dziekujemy Tomku jesteś Wspanialym Wlodarzem 22:19, 01.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BckBck

2 0

To chyba Wojtczak taką wazeline pisze wyżej 11:34, 02.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brzesciakbrzesciak

0 0

Ironia kolego.Burmistrz daje Jarkowi jakies ochlapy plus pajde chleba i kwarte zuru kujawskiego po treningu.Starosta we wrześniu dal na klub 4685zl do podzialu na zawodnikow.To jest *%#)!& promocja boksu w gminie i powiecie?We Wloclawku nie jest lepiej Wojtek wali hajc na opalonych zawodnikow anwilu a w Starcie tynk leci ze scian.Champion kwestuje po sklepach i stacjach paliw.Brak slow plakac się chce.
20:37, 03.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M...M...

0 0

Gratulacje Krystian. Brawo. 11:17, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA