Zamknij
REKLAMA

Zbudują plac Wolności z... klocków Lego. Zostań jednym z architektów!

12:14, 19.07.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Jedną z niedzielnych atrakcji będzie budowanie placu Wolności z klocków LEGO. Fot. archiwum DdWłocławek

W weekend Włocławek będzie kipieć kreatywnością! Podwórkowe kino plenerowe, sadzenie warzywniaka, budowanie placu Wolności z klocków LEGO, "wędrujące drzewa" - takie atrakcje tylko na letnich warsztatach plenerowych. 

Rozpoczyna się cykl wakacyjnych niesztampowych spotkań pod kierunkiem Fundacji Ari Ari i Fundacji Ładowarka & Partnerzy. Warsztaty startują już w sobotę (20 lipca). Na pierwszy ogień idzie zabawa w ogrodnika na terenie Gwoździarni. 

Organizatorzy razem z Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej zapraszają najmłodszych na warsztaty tworzenia i sadzenia miejskiego warzywniaka. Nasiona i warzywa zasiane i zasadzone w specjalnie wyznaczonym miejscu na podwórku będzie można skonsumować wspólnie 31 sierpnia podczas pierwszego miejskiego sąsiedzkiego śniadania.  

Tuż po zachodzie słońca czeka natomiast pierwszy tego lata seans podwórkowego kina plenerowego. Trzeci sezon filmowy w Gwoździarni rozpocznie się od pokazu nominowanego do Oscara filmu "Rewers".

[ZT]34824[/ZT]

W niedzielę (21 lipca) impreza przeniesie się na podwórko Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Żabiej 12a. Tam uczestnicy wydarzenia zbudują wspólnie plac Wolności z klocków LEGO. W międzyczasie odbędą się również warsztaty sadzenia "wędrujących drzew". Sadzonki będą rozwożone rowerami w różne rejony miasta. Dzieci wezmą również udziału w warsztatach malowania betonowych doniczek. 

O szczegółach, w naszym materiale wideo opowiada prezes zarządu Fundacji Ładowarka, Dominik Cieślikiewicz:

[WIDEO]1538[/WIDEO]

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AntykomuszekAntykomuszek

5 1

No to w końcu po blisko trzech dekadach rządów komuszków w tym mieście, doczekaliśmy się inwestycji. Nie ważne że z klocków...
Dziekujemy 12:23, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

blondynekblondynek

3 1

Ten blondynek jedynie się lansuje na pieniądze publiczne które daje mu samorząd, który z kolei przytula się do działań fundacji by pokazywać rzekome skuteczne działanie a które jest pozorowaniem pracy.
Nic nie warte gogusie 12:57, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone