Zamknij
REKLAMA

W Browarze B. jak w powstańczej Warszawie. Będą wysyłać listy do...

10:52, 17.09.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Mieszkańcy Włocławka będą wysyłać kartki do bohaterów Powstania Warszawskiego.

Duch Powstania Warszawskiego wypełni przestrzeń Browaru B. We włocławskim Centrum Kultury odbędzie się bowiem druga edycja akcji BohaterON, podczas której mieszkańcy będą mogli nie tylko wysłać kartkę do uczestników powstania, ale również poczuć klimat panujący w okupowanej stolicy.  

BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Akcja odbędzie się 18 września w godzinach 10:00 – 17:00. Można również przynieść własną kartkę. 

Przeznaczeniem tegorocznej edycji jest przedstawienie życia codziennego podczas wojny. Gościem specjalnym będzie Krystyna Majczyńska – uczestniczka Powstawania Warszawskiego, która opowie o swoich doświadczeniach związanych z powstaniem, życiem i walce w czasach okupacji. 

W przestrzeni Centrum Kultury Browar B. będzie można również odwiedzić wojenne kino, fryzjera, zajrzeć do kawiarni na Warszawskiej Ulicy czy posłuchać ulicznych grajków z Kapeli z Szaconkiem. Na to szczególne spotkanie organizatorzy zapraszają o godz. 10:00 i 12:00. 

Organizatorzy akcji zachęcają także uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Włocławka do wzięcia udziału w konkursie. Tematem przewodnim  jest historia II Wojny Światowej oraz Powstania Warszawskiego, wpływu tych wydarzeń na młodych ludzi i życie codzienne w tamtym okresie. Forma prac konkursowych obrazujących temat przewodni jest dowolna, np. piosenka, plakat, tekst, film (max. 5 minut), wydarzenie, wystawa, obraz, rysunek, zdjęcie. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone wycieczką do Muzeum Powstania Warszawskiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu finału akcji, 18 września, o godz. 11:45 w sali widowiskowej Browaru B.

Tegoroczna edycja akcji we Włocławku współorganizowana jest z Fundacją Ari Ari. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone