To już ostatnia w tym sezonie okazja, by spędzić niedzielę w skansenie. W podwłocławskiej Kłóbce czekają stoiska z rękodziełem i tradycyjną żywnością, a także pokazy i występy folklorystyczne.
12 września w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbędzie się ostatnia w tym roku "Niedziela w skansenie". Folklorystyczne atrakcje dla całych rodzin czekają w godz. 13-18.
Zwiedzający skansen przeniosą się w czasie na wieś z przełomu XIX i XX wieku. W czasie spaceru zobaczą takie obiekty jak: zagroda gospodarska, kuźnia, garncarnia, olejarnia; budynki użyteczności publicznej – szkoła, remiza, kościół oraz dwór rodziny Orpiszewskich.
Od początku imprezy będzie można zrobić zakupy na kramach rękodzielników, twórców ludowych i producentów swojskich specjałów.
- Można będzie nabyć od nich oryginalne, unikatowe rzeźby w drewnie, serwety, ozdoby z bibuły, słomy, masy solnej, biżuterię, torby, zabawki z drewna oraz smakołyki w postaci m.in. ciast, wędlin, serów, przetworów i miodów
- zapowiada Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.
Zaproszeni na spotkanie garncarz i plecionkarz przygotują pokazy i warsztaty toczenia naczyń na kole garncarskim oraz wyplatania koszyczków wiklinowych. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzewia zaproszą natomiast na konkursy sprawnościowe.
Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły drukować wzory za pomocą stempli z ziemniaków oraz pobawić się drewnianymi zabawkami.
Od godz. 15:00 spacery po skansenie będzie umilać Zespół Folklorystyczny „Kujawy Bachorne Nowe” z Osięcin, śpiewający i tańczący w rytm melodii kujawskich.
- Przedstawimy ciekawostki dotyczące strojów odświętnych noszonych dawniej przez Kujawiaków oraz tradycyjnych, jesiennych przygotowań zapasów na zimę. Chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie dotyczącym haftu kujawskiego
- informują muzealnicy.
Wejściówki na "Niedzielę w skansenie" będą sprzedawane przy wejściu. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 12 zł, za ulgowy - 9 zł.
Na terenie skansenu obowiązują obostrzenia związane z pandemią. Zwiedzający będą musieli zachować dystans od innych uczestników imprezy, a jeśli nie będzie to możliwe - założyć maseczki. Konieczna będzie również dezynfekcja dłoni.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
„Ptaszyska dostały rozwolnienia”. Oni mają dość
To wszystko przez tego kogut co pieję na południu Golembie dostały *%#)!& że strachu
Edward
08:46, 2025-07-08
„Ptaszyska dostały rozwolnienia”. Oni mają dość
są przyzwyczajone do całorocznego dokarmiania. Dzikie ptaki też lubią zajrzeć do karmnika, ale od późnej jesieni dopiero. Problem z gołębiami mają chyba wszystkie większe miasta. Czy gołębie skalne, bo tak chyba ten wścibski gatunek się nazywa, są potrzebne na terenach miejskich? Czy można je przesiedlić skutecznie? Obok żyją też kawki, sroki i jakoś nie są specjalnie uciążliwe, co innego mewy. Przydałby się ornitolog do tej sprawy, może jest jakiś sposób, żeby je do miasta zniechęcić...
Ptaki miejskie
08:43, 2025-07-08
„Ptaszyska dostały rozwolnienia”. Oni mają dość
Na Łanowej widuje starszego dziadka na rowerze , objuczonego torbami reklamówkami który codziennie dokarmia gołębie. Zapraszam dziadka do mnie na balkon na codzienne sprzątanie gołębich *%#)!&
STOP THE PIGEON
08:30, 2025-07-08
„Ptaszyska dostały rozwolnienia”. Oni mają dość
Nie ma to jak zrobić kopiuj wklej i jest temat 🤣🤣
🤣
08:21, 2025-07-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz