Zamknij
REKLAMA

Masz ochotę na folkową podróż do przeszłości? Nie przegap tej imprezy!

15:00, 11.09.2021 | MZKiD/oprac. N.S.
Skomentuj To będzie ostatnia Niedziela w skansenie w tym sezonie. Fot. MZKiD Włocławek
REKLAMA

To już ostatnia w tym sezonie okazja, by spędzić niedzielę w skansenie. W podwłocławskiej Kłóbce czekają stoiska z rękodziełem i tradycyjną żywnością, a także pokazy i występy folklorystyczne.

12 września w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbędzie się ostatnia w tym roku "Niedziela w skansenie". Folklorystyczne atrakcje dla całych rodzin czekają w godz. 13-18.

Co będzie się działo w Kłóbce?

Zwiedzający skansen przeniosą się w czasie na wieś z przełomu XIX i XX wieku. W czasie spaceru zobaczą takie obiekty jak: zagroda gospodarska, kuźnia, garncarnia, olejarnia; budynki użyteczności publicznej – szkoła, remiza, kościół oraz dwór rodziny Orpiszewskich.

Od początku imprezy będzie można zrobić zakupy na kramach rękodzielników, twórców ludowych i producentów swojskich specjałów.

- Można będzie nabyć od nich oryginalne, unikatowe rzeźby w drewnie, serwety, ozdoby z bibuły, słomy, masy solnej, biżuterię, torby, zabawki z drewna oraz smakołyki w postaci m.in. ciast, wędlin, serów, przetworów i miodów

- zapowiada Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Zaproszeni na spotkanie garncarz i plecionkarz przygotują pokazy i warsztaty toczenia naczyń na kole garncarskim oraz wyplatania koszyczków wiklinowych. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzewia zaproszą natomiast na konkursy sprawnościowe.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły drukować wzory za pomocą stempli z ziemniaków oraz pobawić się drewnianymi zabawkami.

Od godz. 15:00 spacery po skansenie będzie umilać Zespół Folklorystyczny „Kujawy Bachorne Nowe” z Osięcin, śpiewający i tańczący w rytm melodii kujawskich.

- Przedstawimy ciekawostki dotyczące strojów odświętnych noszonych dawniej przez Kujawiaków oraz tradycyjnych, jesiennych przygotowań zapasów na zimę. Chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie dotyczącym haftu kujawskiego

- informują muzealnicy.

Bilety i zasady sanitarne

Wejściówki na "Niedzielę w skansenie" będą sprzedawane przy wejściu. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 12 zł, za ulgowy - 9 zł.

Na terenie skansenu obowiązują obostrzenia związane z pandemią. Zwiedzający będą musieli zachować dystans od innych uczestników imprezy, a jeśli nie będzie to możliwe - założyć maseczki. Konieczna będzie również dezynfekcja dłoni.

(MZKiD/oprac. N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%