Zamknij

Jak kiedyś żyły dzieci na wsi? W tę niedzielę będzie można to zobaczyć!

Kamil KazimierczykKamil Kazimierczyk 12:30, 21.06.2022 . Aktualizacja: 12:38, 21.06.2022
Skomentuj Fot. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Fot. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

W niedzielę, 26 czerwca miłośnicy historii będą mogli wziąć udział w festynie folklorystycznym na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Uczestnicy zobaczą, jak wyglądało życie dzieci na wsi. 

"Pyle, pyle, gąski do domu" to temat tegorocznej imprezy z cyklu "Z życia dawnej wsi", który odbędzie się w Kłóbce. Festyn ma być skoncentrowany w tym roku na najmłodszych mieszkańcach wsi. 

Wystąpią zespoły 

W ramach widowiska "Kujawskie dzieci" wystąpią dziecięce i młodzieżowe grupy prowadzone przez Julię Skowrońską. Na scenie pojawią się m.in: Zespół Pieśni i Tańca "Swojacy" z Baruchowa, "Ziemia Kujawska" z Chocenia oraz Teatrzyk "Kruszynka" z Kruszyna. 

Dzieci i młodzież w sposób żywiołowy i humorystyczny opowiedzą o radosnej stronie dzieciństwa, ale też o pracach, które wykonywali kiedyś najmłodsi mieszkańcy wsi. Uczestnicy imprezy dowiedzą się, w jaki sposób 5-letnie dzieci zajmowały się zwierzętami, czy też, jak mama robiła pranie. 

To nie koniec atrakcji 

Na scenie pojawi się też rodzinna "Kapela Pana Jacka" z Sierpca, która będzie grała melodie znane na Mazowszu. Występom mają towarzyszyć także inne atrakcje skierowane do najmłodszych. 

Pojawi się możliwość wyplatania wianków z polnych kwiatów, nauka dawnych zabaw, praca na kole garncarskim i tworzenie koszyczków z wikliny. Uczestnicy będą mogli przygotowywać piszczałki, malować płotki kredą oraz układać puzzle "Mała Kujawianka". 

Wstęp na imprezę 

Festyn folklorystyczny rozpocznie się o godzinie 15:00, ale już od 13:00 pojawią się kramy z rzeźbami, wyrobami kowalstwa artystycznego oraz swojskim jadłem, które będzie przyciągać miłośników tradycji. Wstęp na imprezę kosztuje 12 zł za bilet normalny oraz 9 zł za ulgowy. 

Poza tym wszystkim zwiedzający mogą zobaczyć oddany po rewaloryzacji i adaptacji XIX-wieczny spichlerz dworski wraz z ekspozycją ukazującą gospodarkę oraz rolnictwo na dawnej wsi kujawskiej i dobrzyńskiej. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

llllllll

8 1

jak by bylo troche taniej wiecej by bylo chetnych zapewniam 13:24, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%