Zamknij

Filmowa uczta dla każdego! Pokażą aż cztery produkcje. Co przygotowano?

10:00, 01.08.2022 | .
Skomentuj Pokażą film meksykańskiego reżysera. fot. materiały promocyjne
REKLAMA

Po kilkutygodniowej przerwie kinomaniacy mogą dalej oglądać ciekawe i wyjątkowe historie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Ósemka". Co przygotowano na sierpień? 

DKF na ten miesiąc przygotował cztery propozycje. Seanse rozpoczynają się o godzinie 19:00 w prawie każdy poniedziałek. Jedynym wyjątkiem będzie 15 sierpnia. Ze względu na święto nie będzie wtedy żadnego pokazu ze strony "Ósemki". 

Na początek film izraelskiego reżysera 

Dzisiaj (poniedziałek, 1 sierpnia) widzowie zobaczą obraz izraelskiego reżysera, Navada Lapida pt. "Kolano Ahed". Film zdobył w Cannes nagrodę za "Najlepszy film" w 2021 roku. 

"Kolano Ahed" to wejście w sam środek narodowego konfliktu, w którym dialog przestaje być możliwy. Reżyser stara się też odpowiedzieć na pytanie "do kogo należy mój kraj?". 

Paryska love-story

Tydzień później, 8 sierpnia na ekranie Multikina zostanie pokazany film pt. "Paryż, 13 dzielnica" w reżyserii Jacques'a Audiarda. To przede wszystkim zmysłowa historia miłosna.

Akcja filmu rozgrywa się pośród wieżowców i blokowisk francuskiego budownictwa. Emilie zakochuje się w swoim sublokatorze Camille'u. Mężczyzna podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami, bo...poznaje jeszcze inną kobietę. 

Relacja pomiędzy religią a władzą

Po tygodniowej przerwie widzowie zobaczą 22 sierpnia kolejny film. DKF wyświetli uniwersalną opowieść o niebezpiecznej relacji pomiędzy religią a władzą. W produkcji Joaquina Del Paso pt. "Słabsze ogniwo" zobaczymy Polaka, Jacka Poniedziałka. 

Prestiżowa katolicka szkoła dla chłopców wysyła swoich nastoletnich uczniów na obóz integracyjny za miastem. Już pierwszego dnia uczestnicy znajdują dziurę w ogrodzeniu, które chroni teren pobytu młodzieży. Niepokój przybiera na sile, gdy uczniowie odkrywają kolejną szczelinę. 

Słodko-gorzka historia 

Ostatnim filmem pokazanym 29 sierpnia będzie słodko-gorzka historia prawdziwej miłości w reżyserii Paolo Genovese pt. "Superbohaterowie". Na ekranie pojawią się największe gwiazdy włoskiego kina. 

Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie swojego związku. Przechodzą przez różne stany emocjonalne tj: bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, a także sekrety i zdrady. Z biegiem czasu widz dostrzega, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale też mnóstwo trudnych chwil.

Bilet na seans w ramach DKF kosztuje 14 zł

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ToloTolo

1 0

Panie Kazimierczyk, uzupełnił już Pan wiedzę w temacie reflektarz - refektarz 🤣 10:30, 01.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%