Zamknij
REKLAMA

Dziś wieczorem sztuka wyjdzie na ulicę! Wyjdź jej naprzeciw!

09:03, 31.08.2018 | N.S
Skomentuj W tym roku Brukarnia odbędzie się już po raz 16. Fot. archiwum DDWloclawek.pl
REKLAMA

Dziś (31.08.) na ul. 3 Maja i na dziedzińcu KC Browar B. będą rządzić teatry uliczne. O godz. 18:00 rozpocznie się XVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych Brukarnia.

W tym roku festiwal Brukarnia potrwa aż dwa dni. Pierwszy otworzy Teatr Falkoshow, który punktualnie o 18:00 rozpocznie swój pokaz przed kawiarnią obywatelską na ul. 3 Maja. Później akcja festiwalu przeniesie się na dziedziniec Centrum Kultury Browar B, gdzie wystąpią: Teatr Nicoli, Teatr Epidemia, Frigus Ignis w pokazie fire show „Teatr snów” a także Teatr NASZ w spektaklu „Pour la vie” inspirowanym życiem i twórczością Edith Piaf. Na swoim Facebooku gospodarze imprezy podzielili się zdjęciem z jednej z prób do dzisiejszego występu.

W tym roku Brukarnia potrwa nie jeden a dwa dni. W sobotę (01.09.) na pl. Wolności odbędzie się interaktywne widowisko Brukarnia - Niepodległa poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. W miasteczku powstańczym najmłodsi będą mogli m.in. zrobić pieczęć Polski Walczącej z ziemniaka, uszyć powstańczą opaskę, opatrywać rany i wysyłać zaszyfrowane wiadomości. Starszych włocławian Teatr Nasz zachęca do współtworzenia miasteczka i pokazywania pamiątek.

- Gdyby ktoś z Państwa chciał z nami współtworzyć Brukarnię - Niepodległą... wyeksponować zdjęcia w miasteczku powstańczym, sprzęt wojskowy, książki itp... macie pomysł na rekonstrukcję, etiudę zapraszamy do współpracy piszcie do nas i będziecie mogli zaprezentować swoje zbiory 01.09.2018 w godzinach 17:00-20:00 na Placu Wolności - napisał Teatr Nasz na swoim facebookowym profili.

Na pl. Wolności zapłonie również ognisko, przy którym mieszkańcy miasta będą mogli zaśpiewać patriotyczne i wojskowe piosenki z przygotowanych specjalnie na tę okazję śpiewników. W programie znalazł się także spektakl teatru NASZ „Auschwitz”, który aktorzy teatru Nasz stworzyli wspólnie z osadzonymi przebywającymi we włocławskim Zakładzie Karnym. Imprezę zakończy pokaz fire show w wykonaniu zespołu SynergyART.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz