Zamknij
REKLAMA

Co robić w przypadku hipotermii? Włocławscy uczniowie już wiedzą

15:35, 22.01.2020 | M.O\ZSS Włocławek
REKLAMA
Skomentuj
Uczniowie przeszli szkolenie na temat sposobów i metod ratownictwa wodnego fot. Zespół Szkół Samochodowych

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych wzięli udział w szkoleniu dotyczącym profilaktyki bezpiecznych zachowań nad wodą w okresie zimowym. Na temat sposobów i metod ratownictwa wodnego opowiedziało włocławskie WOPR i policjanci z miejskiej komendy.

O bezpiecznym zachowaniu nad wodą w okresie zimowym rozmawiano w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku. We współpracy z włocławskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Ogniwem Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w szkole zorganizowano szkolenie, by pokazać uczniom z jakimi zagrożeniami mogą się zetknąć się nad wodą i zamarzniętymi zbiornikami wodnymi.

Młodzież dowiedziała się w jaki sposób i przy użyciu jakiego sprzętu podejmować działania ratownicze oraz jak zachować się w poszczególnych przypadkach. Prowadzący szkolenie zapoznali także uczniów ze sposobami i metodami ratownictwa wodnego by potrafili pomóc osobom, pod którymi załamał się lód.

Ratownicy przeprowadzili także szkolenie na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, która jest szczególnie ważna w przypadku hipotermii, czyli stanie znacznego wychłodzenia organizmu.

(M.O\ZSS Włocławek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone