Zamknij
REKLAMA

Jest wstępny termin powrotu dzieci do szkół! Minister marzy czy patrzy realnie?

11:33, 08.04.2021 | M.O. / PR24
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Minister Przemysław Czarnek zapowiada, że "być może cała podstawówka" wróci do nauki stacjonarnej jeszcze w kwietniu. Zdaniem szefa resortu edukacji możliwe jest również częściowe otwarcie uczelni. 

Przemysław Czarnek był gościem Polskiego Radia 24. Rozmowa dotyczyła sytuacji w oświacie w dobie pandemii koronawirusa.

- Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach - odpowiedział na pytanie dotyczące powrotu dzieci do szkół minister edukacji. 

Skąd ten optymizm i pewność, kiedy liczba dziennych przypadków zachorowań w Polsce jest tak duża?

Szef resortu tłumaczy, że wpływ na powrót do szkół ma akcja szczepień prowadzona wśród kadry pedagogicznej. Minister Czarnek pokusił się nawet o wskazanie przybliżonej daty powrotu dzieci do szkół. 

- To zaszczepienie nauczycieli powoduje, że prawdopodobnie jeszcze w kwietniu uruchomimy nauczanie stacjonarne, być może całej podstawówki - mówił na antenie PR24.

Te słowa nie współgrają jednak z zapowiedzią ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. 

Wczoraj (7 kwietnia) szef resortu ogłaszając przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia stwierdził, że powrót uczniów do szkolnych ław miałby być rozłożony w czasie. Jak zapowiadał minister zdrowia, pierwszym krokiem będą powroty do przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych. Być może już od 19 kwietnia.

- Przedszkola oczywiście wróciłyby do funkcjonowania w trybie zwykłym, zaś klasy I-III szkół podstawowych co najmniej w trybie hybrydowym - podkreślał Niedzielski. 

Co więcej, minister Przemysław Czarnek oświadczył także, że jest przekonany o tym, że nastąpi częściowe otwarcie uczelni. Miałoby się to wydarzyć, kiedy "trzecia fala ustąpi".

- Będę zachęcał rektorów, by przywracać naukę stacjonarną na szerszą skalę i by sesja letnia odbywała się w trybie stacjonarnym - podkreślił. 

(M.O. / PR24)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%