Na drodze krajowej nr 67 w miejscowości Łochocin (pow. lipnowski) 20-letni kierowca na przejściu dla pieszych potrącił kobietę. 69-latka zginęła na miejscu.
Do wypadku doszło po godzinie 7.00 na oznakowanym znakami przejściu dla pieszych.
Kierujący toyotą 20-letni mieszkaniec gminy Lipno potrącił kobietę. Niestety 69-letnia mieszkanka powiatu włocławskiego zmarła na miejscu.


Kierujący był trzeźwy.
Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.
W tej chwili zbierane i zabezpieczane są dowody, które pozwolą ustalić dokładny przebieg tego zdarzenia.
Droga jest przejezdna – ruch odbywa się wahadłowo.
::addons{"type":"alert"}
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
49 4
Niestety rowerzyści uważają że ubrani na czarno bez oświetlenia w szary ponury dzień o 7 są świetnie widoczni…kolejna niepotrzebna tragedia, bo pieszy ma pierwszeństwo.Nikt nie bierze pod uwagę, że kierowcy mimo szczerych chęci nie zawsze widzą pieszych czy rowerzystów.
20 1
Pieszych też nie widać w takich warunkach jak są ubrani na ciemno.
45 3
Pieszy powinien wchodzić na pasy tylko jeśli ma pewność, że kierowca się zatrzyma. Powinno się zabrać pierwszeństwo pieszym, by ocalic ich życia! Wprowadzić zasadę kontaktu wzrokowego pieszy kierowca. Jeśli obydwoje się widzą, pieszy może przechodzić a kierowca przepuszcza. Wyrazy współczucia dla rodziny
26 4
Widzę jak ludzie jeżdżą samochodami. Jadę tymi drogami, i ciągle ktoś mi siedzi na ogonie, a jadę 60 bo jest ograniczenie teren zabudowany i maks 50 km/h. Jadę trochę szybciej i tak siedzą na ogonie. Nie mówię już o jeździe na trasie, co chwilę jakieś miejscowości, dzieci do szkoły starsi na rowerach do przychodni itd. a ci się trzymają. Pędzą jak d...
I teraz kolejna rzecz pisanie na telefonie bo ktoś mi napisał i to jest częste obecnie.20 lat to znaczy urodzony w 2003 roku, to są ludzie przyczepieni do telefonu. Poza tym trzeba jeździć wolno jak się nie widzi, pada deszcz, cokolwiek wolniej. I co najważniejsze. Czujesz się nieskoncentrowany nie jedz albo odpocznijcheike sporb przerw zatrzymaj się przejdź trochę Dotleniasz jedz dalej. To dużo zmieni, koncentracja wraca lepsza.
30 0
Każdy powinien stosować zasadę ograniczonego zaufania.
Pozostałe komentarze
14 0
Na zdjęciu widać rower i zatem rodzi się pytanie czy kierujący potrącił na przejściu dla pieszych pieszą czy rowerzystkę?
Nie chcę teraz tu nikogo oceniać, ale niestety wiele osób przejeżdża rowerem przez przejście dla pieszych przez co łatwiej o kolizję lub wypadek
5 0
Jak przejeżdżała po przejściu dla pieszych to wina jej. Nie wolno. Natomiast jeśli jechała po drodze i sobie nagle cyk skręca bez patrzenia i dania znaku to tak samo jej wina. Poza tym obowiązkiem każdego kierowcy jest ostrożność, ale jeżeli było jak wspomniałem to nie można go skazywać na niewiadomo jaką karę jeśli ta osoba tak się zachowała jeśli tak było oczywiście jak wspomniałem.
Inaczej się ma sytuacja gdy przechodziła z rowerem z boku przez przejście a on wjechał w nią bo jechał albo za szybko albo w telefonie siedział albo gadał przez telefon albo nie zahamował bo po prostu nie zauważył bo się rozglądał.
0 0
Przeprowadzała rower przez jezdnię
2 9
zrób krok dalej, zabroń pieszym przechodzić przez jezdnię po pasach.
5 0
Zastanówcie się ludzie co piszecie to była czyjaś matka i babcia
2 0
Mój drogi Boże, taka tragedia 🙏🏻, a przed świętami piszesz takie komentarze…
0 0
„Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni” (Mt 5, 4). Drodzy bracia i siostry często w naszym życiu doświadczamy smutku i łez. Płacz pojawia się wówczas gdy przyjdzie nam się pożegnać z ukochaną osobą. Smutek ogarnia nasze serce w momencie gdy przychodzi na nas jakieś nieszczęście – choćby i powódź, która niszczy nasze domy i dorobek całego życia. Smutek jest wyrazem naszego wewnętrznego stanu.
0 0
Teraz na drodze jest jak w Rosyjskiej Ruletce Nie wiesz kiedy w ciebie trafi przy tym natężonym ruchu, Świat robi się już paskudny 😢😢😢
1 0
Zrobić każde przejście na przycisk sygnalizacji świetlnej pomarańcza czerwone zielony przechodzi pieszy i nawet słoń.
0 0
Czy aby nie przejezdzała na rowerze przez jezdnię? często tak się zachowują rowerzyści .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz