To miał być zwykły poranek, a zamienił się w akcję, o której mówi dziś cała okolica. Płonący dom, uwięziona rodzina i zaskakujący rozwój wydarzeń, w którym kluczową rolę odegrali nie tylko policjanci.
O tym pożarze informowaliśmy już wcześniej, jednak teraz znane są kulisy akcji ratunkowej. Dyżurny włocławskiej Policji odebrał dramatyczne zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Florianowo w gminie Lubraniec. Ogień rozwijał się na parterze, a na pierwszym piętrze – uwięziona rodzina, która nie mogła samodzielnie opuścić budynku. Patrol z Posterunku Policji w Lubrańcu – sierż. Jakub Brandt i sierż. szt. Damian Bywalski – jako pierwsi dotarli na miejsce.
::news{"type":"see-also","item":"87706"}
Po dotarciu pod wskazany adres funkcjonariusze zauważyli trzy osoby stojące na balkonie oraz płonące pomieszczenie na parterze. W takiej sytuacji każda sekunda była na wagę życia. Policjanci wspólnie z sąsiadem wykorzystali drabinę, by dostać się na balkon i przygotować ewakuację. W tym czasie jeden ze świadków podjechał ładowarką teleskopową ze specjalną łyżką, co umożliwiło sprawne sprowadzenie na ziemię osób w wieku 61, 65 i 96 lat.
W trakcie działań na miejsce dotarły zastępy Państwowej Straży Pożarnej, które przejęły zabezpieczenie terenu, pomogły w ostatniej fazie ewakuacji i ugasiły ogień.
– Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i nie było potrzeby hospitalizacji żadnej z osób – przekazuje KMP we Włocławku.

Dla policjantów z Lubrańca to była instynktowna decyzja – wejść, pomóc, ratować.
– Pomoc innym ludziom jest wpisana w motto polskiej Policji: "pomagamy i chronimy". W tym przypadku nabrało ono realnego znaczenia – czytamy w komunikacie włocławskiej jednostki.
W obliczu ognia zadziałało coś, czego nie da się zaplanować – instynkt. Kilka osób, bez słów i bez wahania, zrobiło to, co trzeba. Postawa godna podziwu!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz