Zamknij

Trzy osoby na jedno miejsce: praca, studia? Nie, to tylko wybory

06:44, 24.10.2014
Skomentuj Fot. depositphotos.com Fot. depositphotos.com

Średnio trzy osoby na jedno miejsce - to nie statystyka wyższej uczelni, czy urzędu pracy, a liczba kandydatów, którzy walczyć będą 16 listopada o miejsca na szczytach samorządów w powiecie włocławskim. 39 kandydatów walczy o 13 miejsc wójtów lub burmistrzów. Sprawdzamy kto i gdzie kandyduje.

Wójtem gminy Włocławek jest obecnie 46-letnia Ewa Braszkiewicz. W najbliższych wyborach będzie mieć konkurencję z Kruszyna. Mowa o 54-letniej Elżbiecie Rzadkowolskiej oraz o wicestaroście włocławskim, 31-letnim Romanie Gołebiewskim. Oboje pochodzą z tej miejscowości.

Dwaj kandydaci powalczą o fotel burmistrza Kowala. Urzędującego obecnie 55-letniego Eugeniusza Gołembiewskiego postara się zdetronizować o dwa lata starszy Maciej Zieliński. Wójtem gminy Kowal jest natomiast 60-letni Stanisław Adamczyk, który o reelekcję powalczy z 31-letnim Robertem Szałczyńskim.

Z 57-letnim wójtem gminy Baruchowo Stanisławem Sadowskim w szranki stanie 59-letni Henryk Kierzkowski. Burmistrz Lubienia Kujawskiego 55-letni Paweł Wiktorski o kolejną kadencję powalczy 16 listopada z 32-letnim Markiem Wilińskim.

Aż czworo kandydatów zabiegać będzie o głosy wyborców w Chodczu. 61-letni Kazimierz Sawiński pełni swój urząd już trzecią kadencję. Przejąć jego kompetencje chcą: 42-letnia Danuta Warszawska, 51-letnia Urszula Wilińska oraz 38-letni Piotr Grabczyński.

Również czteroosobowa stawka liczy na głosy wyborców w Izbicy Kujawskiej i co ciekawe nie ma w tym gronie burmistrza Marka Śledzińskiego. Są natomiast: 49-letni Marek Dorabiała, 63-letni Józef Kowalski oraz Marian Lewandowski i Bogdan Sadowski (obaj 65 lat). Marka Klimkiewicza (43 lata) w Boniewie chce zmienić na stanowisku wójta Stanisław Budzyński (53 lata).

Agata Wojtkowska startuje w wyborach na burmistrza Lubrańca

Najliczniejsza stawka osób ubiegających się o stanowisko burmistrza jest w Lubrańcu. Tam startuje m.in. Agata Wojtkowska (44 lata), żona posła Marka Wojtkowskiego. Urzędu nie ma zamiaru oddawać Krzysztof Wrzesiński (56 lat). Pozostała trójka to: Adam Aleksiński (55), Paweł Kraciński (29) i Piotr Krygier (35).

Jedynym konkurentem wójta gminy Choceń Romana Nowakowskiego (55) jest 43-letni Tomasz Olach. O najwyższy urząd w Brześciu Kujawskim urzędujący burmistrz Wojciech Zawidzki (61) walczyć będzie z Jarosławem Najbergiem (39) i Piotrem Jaroszewskim (51).

W Lubaniu jest czworo kandydatów, z których na pewno jeden obejmie urząd wójta po tragicznie zmarłym niedawno Sławomirze Piernikowskim. Są to: Janina Mierzwicka (64) i Larysa Krzyżańska (45) oraz Bogusław Binięda (57) i Włodzimierz Woźniak (49).

W ostatniej gminie powiatu włocławskiego urzędu nie będzie pełnić kolejną kadencję Jan Krzyżanowski. O fotel wójta Fabianek powalczą: Ewa Szczepańska (51), Zbigniew Słomski (48), Adam Rejmak (56) i Wojciech Mosakowski (50).

(A.K)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(21)

xvzxvz

4 4

I tak to nic nie zmieni kto sobie zajmie stołek, bo tym wszystkim rządzi ta cała przeklęta unia :) Jak im każą tak robią. Ci kolesie "kandydaci" walczą dla siebie o ciepłe posadki i dobrą kasiorkę i tylko jesteśmy im potrzebni aby im to zapewnić.

06:57, 24.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlekOlek

5 9

W Lubaniu tylko Larysa!!!! Nikt inny się nie liczy

08:28, 24.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichałMichał

2 11

w Lubrańcu tylko Pani Agata!
Czas na normalność!

11:42, 24.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXIwiekXXIwiek

4 4

~ xvz / i mając taka trzeźwą świadomość będziesz głosował na POlityczną wódczaną zarazę -tak jak 7 lat temu ?

14:55, 24.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xvzxvz

3 1

XXIwiek a skąd ty wiesz na kogo ja niby to głosowałem 7 lat temu, he? Ja piszę że wszyscy to wszyscy, bo wszyscy podlegają pod eurokouchoz i jedyne co mogą to wyżebrać dotacje i poupychać tak aby coś dla nich z tego zostało :) Jakim trzeba być naiwnym aby wierzyć w słowa aktorów polityków.

20:35, 24.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piotr U.Piotr U.

5 2

W Lubaniu wójtem będzie W. Wożniak, tylko On jest konkretnym kandydatem, który ma realny program.

23:11, 24.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krysiakrysia

5 1

Powinno pisać: Pozostała trójka to Krygier, Kraciński, Wojtkowska.

PS. proszę przekazać mężowi, że dziękuje mu, że będę musiała pracować do 67 roku życia

18:27, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

waldiwaldi

2 2

I jeszcze to,ze będziemy pracowac w soboty.Ja na pewno nie zagłosuję na Pana W.

19:33, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ALEXALEX

1 3

wloclawek-tylko-Ewa-braszkiewicz

20:45, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NaraNara

2 0

Ludzie nie mieszajcie Wojtkowskiego z Wojtkowską! To po prostu prymitywne myślenie...jesteście ...nie będę pisał prawdy bo to może być tylko dla was komplement

21:18, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jowitajowita

2 2

Wisz co Nara, przecież zgodnie z ewangelia mąż i zona stanowią jedna ciało, a więc nie trzeba mieszać, to jest symbioza.
Patrząc na realia, to zarówno żona jak i mąż w wyścigu po stanowiska burmistrza lub prezydenta nie mają najmniejszych szans. W Lubrańcu będą się liczyć obecny burmistrz i Piotrek Krygier, którego pozdrawiam, a we Włocławku Pałucki może wygrać w pierwszej turze, a jak będzie druga tura, to kontrkandydatem Pałuckiego będzie Chmielewski albo Lebiedziński

21:38, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NaraNara

0 0

To się okaże :) Pani Wróżbitko :)
Nie komentuje bo szkoda mojego czasu

21:54, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pawellecpawellec

1 0

A Jolanta Kwaśniewska nigdy nie była prezydentówną, tylko była mylona z prezydentem. Zwykła pomyłka, prymitywne myślenie. Kobiety rzadko odcinają się od mężów. Zwykle wtedy, gdy się ich wstydzą... może tak jest i w tym przypadku?

22:06, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TubusTubus

0 0

~ jowita / 21:38, 25.10.2014
Jakoś nie słyszałem, ani nie czytałem w ewangelii o niewieścich prorokach. Bawisz się we wróżbiarstwo? :D

22:10, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TubusTubus

1 0

~ waldi / 19:33, 25.10.2014

Rozumiem, że ty w soboty masz święto szabasu? Shalom...

22:12, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jowitajowita

0 1

Tubus po Twoim wpisie widać, że nie czytałeś w ogóle ani starego, a nowego testamentu, nie mówiąc już o Koranie rozpoczynającym się: " W Imię Boga Miłosiernego i Litościwego!". Czy to zawołanie nie było bliskie JP II?
Jeżeli chodzi o prorokinie to przeczytaj na przykład: Łk 2,36-38.

22:31, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jowitajowita

0 1

Tubus jeszcze jedno: Mt 19, 6

22:35, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahahahaha

0 0

hahaha tylko tyle :D

23:46, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asas

1 1

Nie udawajcie, że nie widzicie niezręczności. Wojtkowscy się kompromitują...

23:51, 25.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TubusTubus

0 0

~ jowita / 22:31, 25.10.2014

Mylisz się i o religii(!) miałbym wiele do powiedzenia. A jeżeli chodzi o JPII , to miał on zgoła inne powiedzenie, czy jak ty twierdzisz zawołanie. Jeżeli twierdzisz inaczej to swoim zwyczajem pokaz mi źródło korańskiej inspiracji JPII. Sama zgadnij jakie było de facto bliższe. Przy okazji słyszałaś może o tym, który ewangelista ściągał tekst ewangelii od którego? Skoro jesteś taka obcykana, to nie sprawi ci trudności udzielenie informacji, jakim językiem posługiwał się Jezus? Jestem bardzo ciekaw, jako osoba niedoświadczona. :D

01:10, 26.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WWWW

1 1

W Lubaniu Woźniak!

23:03, 28.10.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%