Zamknij
REKLAMA

Brześć Kujawski inwestuje w strefę gospodarczą

11:31, 21.08.2014 | G.S
Skomentuj Od lewej: burmistrz Brześcia Kujawskiego, Wojciech Zawidzki; marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa, Sławomir Kopyść. For. K. Osiński.
REKLAMA

Dzięki 6,2 mln zł unijnej dotacji Brześć Kujawski wybuduje infrastrukturę na swojej strefie gospodarczej. Powstaną drogi i nowa linia energetyczna.

Brzeska Strefa Gospodarcza Pikutkowo-Machnacz to 470-hektarowy teren położony między węzłami autostrady A1 - Włocławek - Północ i Włocławek - Zachód.

Na uzbrojenie strefy Brześć Kujawski wyda blisko 7,5 miliona złotych. Wartość unijnego dofinansowania to aż 6,2 mln złotych. Za te pieniądze zostanie wybudowanych sześć odcinków dróg gminnych o łącznej długości 5,5 kilometra, z oświetleniem, co wiąże się z budową nowej linii energetycznej.

To nie pierwsze środki z Urzędu Marszałkowskiego dla Brześcia Kujawskiego na strefę gospodarczą. Za poprzednie dofinansowanie wybudowano wodociąg i kanalizację sanitarną.

- Nie ma innej metody na rozwój gospodarczy, na walkę z bezrobociem niż tworzenie dogodnych warunków dla inwestorów. Lokacja strefy tu w Brześciu wydaje się tak naturalna i oczywista, że musimy ten projekt zrealizować i sądzę, że będzie on początkiem kolejnego etapu rozwoju strefy - mówił marszałek województwa Piotr Całbecki, który na podpisanie umowy w sprawie dofinansowania specjalnie przyjechał z Torunia do Urzędu Miasta w Brześciu. -  Życzę, żeby efekty tej naszej współpracy odczuli zwykli mieszkańcy, który w strefie będą mieli gwarancję zarabiania pieniędzy.

Na razie jedyną firmą, która ulokowała się w brzeskiej strefie jest przewozowy gigant Raben. Budowę siedziby firmy rozpoczęto kilka miesięcy temu. Raben chce wybudować pod Brześciem hale o powierzchni 40 tys. m kwadratowych. Za kilka tygodni ma zostać oddana do użytku pierwsza z nich i budynki socjalne.

- Widzimy w tym obszarze szansę dużego rozwoju na przyszłość - mówi o Brzeskiej Strefie Gospodarczej Pikutkowo-Machnacz burmistrz Brześcia Kujawskiego, Wojciech Zawidzki. - To produkt nie przewidziany na rok, dwa, ale na kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat.

Łączna suma rozdysponowanego przez zarząd województwa kilka tygodni temu wsparcia na projekty związanych z kompleksowym uzbrojeniem terenów pod inwestycje wynosi ponad 72 miliony złotych. Dofinansowania trafiły do 9 samorządów.

(G.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

XXIwiekXXIwiek

3 2

Czy to zebranie kopyściowej rady szpitala ? Gdzie nie POpatrzec tam pan Kopyść aż starch otworzyć lodówkę tylko dlaczego dotychczas nie wyPOwiedział sie o przekrętach u kolesia w szpitalu ? 20:01, 21.08.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przejeznyprzejezny

1 3

Drogi burmistrzu czekamy z niecierpliwością na nowa drogę we wsi Kuczyna(możne być betonowa) ciężko oddychać od tego żużlu nie wspominając już o nierównościach panującej na niej(6 miesięcy zawieszenie do wymiany) 23:53, 21.08.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brześćbrześć

2 3

Drogi Burmistrzu w obrębie miasta też są jeszcze nie utwardzone (czytaj polne) drogi, ciekawe czy nimi też się ktoś zajmie?! 09:23, 22.08.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%