Zamknij
REKLAMA

Idzie ochłodzenie. Zobacz aktualną prognozę pogody dla Włocławka

09.17, 04.07.2022 Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj
REKLAMA

Początkowo gorąco, ale później odczujemy ochłodzenie i czasami przelotnie popada - oto prognoza pogody dla Włocławka na ten tydzień. Zobacz szczegóły. 

We Włocławku poniedziałek będzie najbardziej gorącym dniem tygodnia z temperaturą maksymalną na poziomie około 28; 29 st.

Kolejne dni to stopniowe ochłodzenie, spowodowane napływem powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Popołudniami temperatura będzie nieznacznie przekraczać 20 st. (na ogół 21; 22 st.), a w czwartek i sobotę szczytem termicznym będzie 20 st.

Chłodne poranki. Popołudniami burze

Noce i poranki będą coraz bardziej rześkie i w drugiej połowie tygodnia temperatura będzie spadać w okolice zaledwie 10; 12 st. Dość często będą się pojawiać głównie przelotne opady deszczu. Może zagrzmieć. Najwięcej tych zjawisk będzie w południe i popołudniami.

Wiatr powieje przeważnie z zachodu i północnego zachodu z umiarkowaną prędkością. Zwłaszcza w środę, piątek i sobotę chwilami może być dość silny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na lekko obniżonym poziomie.

Pogoda okresami będzie sprzyjać zapyleniu powietrza i jedynie po ewentualnych burzach powietrze przejściowo będzie pozbawione alergenów środowiskowych – najgroźniejszym będzie pyłek intensywnie pylących traw, w mniejszym stopniu pokrzywy i zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[PYLKI]1656918929914[/PYLKI]

 
(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Wreszcie! Wreszcie!

6 5

Dla mnie może być 15 stopni przez całe lato! Nie mając na sobie krótkiej cienkiej kurtki człowiek nie ma nawet gdzie pochować klamotów zwykle noszonych. Bujajcie się plażowicze, jak wam tęskno to zaopatrzcie się w worek piasku i od czasu do czasu sypnijcie sobie do tyłka, bo tym jest pseudo - przyjemność smażenia się nad wodą. Chrzanić upał! 12:53, 04.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%