Zamknij

Jak ochronić dom przed zalaniem?

artykuł sponsorowany + 12:25, 09.08.2022 Aktualizacja: 13:24, 11.07.2023
pixabay pixabay

Powodzie błyskawiczne są coraz częstsze ze względu na występowanie gwałtownych opadów nawet kilkanaście razy w roku. Zmiany klimatyczne sprawiają, że takie opady pojawiają się w całym kraju jako następstwo fal upałów. Jak ochronić dom przed zalaniem podczas oberwania chmury? Jakie są skuteczne sposoby ochrony przed powodzią błyskawiczną?

Na czym polega powódź błyskawiczna?

Powódź błyskawiczna to następstwo gwałtownych opadów. Gdy systemy kanalizacyjne nie nadążają z odprowadzaniem wody opadowej, deszcz gromadzi się na ulicach, chodnikach i spływa w zagłębienia terenu. Woda zbiera się na tyle szybko, że dochodzi do powodzi. Powódź błyskawiczna powstaje w ciągu kilku minut, a zniszczenia przez nią powodowane są porównywalne to skutków innych typów powodzi.

Ochrona domu przed zalaniem przez powódź błyskawiczną jest kluczowa na osiedlach, które zbudowano w pobliżu rzek oraz w naturalnych zagłębieniach terenu. W takich miejscach trudno jest wykonać skuteczne systemy odprowadzania wody opadowej na wypadek gwałtownych opadów deszczu. Systemy ochrony przeciwpowodziowej są niezbędne, by ograniczyć ryzyko zalania budynków na takich obszarach. Dzięki specjalnym panelom przeciwpowodziowym można zabezpieczyć garaż, dom jednorodzinny, zakład produkcyjny, biurowiec, a także każdy inny budynek.

Jak tworzy się skuteczne zapory przeciwpowodziowe przy domach?

Skuteczne zapory przeciwpowodziowe buduje się z paneli, które dopasowuje się do wymiarów konkretnej przestrzeni. Panele idealnie pasują do drzwi wejściowych, bram garażowych, wysokich okien lub zejść do piwnic. Dzięki temu skutecznie blokują przepływ wody na danym terenie i zapobiegają zalaniu. Panele są praktyczne, gdyż można je szybko zdejmować i zakładać w razie potrzeby. Nie blokują drzwi i bram, ponieważ w kilka minut przed deszczem można je założyć w odpowiednim miejscu. Gdy są zbędne, można z kolei je zdjąć, by zapewnić swobodny dostęp do budynku.

Panelowe zapory przeciwpowodziowe zapobiegają stratom finansowym związanym z zalaniem budynków. Z ich pomocą wnętrze domu jest skutecznie chronione przed wodą, która gwałtownie zbiera się podczas opadów atmosferycznych. Równie wysoka jest skuteczność paneli przeciwpowodziowych w przypadku zbierania się wody z roztopów lub rzek występujących z brzegów. Panele wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne, dlatego chronią przed zalaniem tak długo, jak woda utrzymuje się na wysokim poziomie. Dopóki woda nie opadnie, uniemożliwiają jej wtargnięcie do budynku.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%