Zamknij
REKLAMA

Dla kogo jest pistolet do masażu?

08.24, 07.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.25, 07.12.2022

Słowo „masaż” kojarzy się nie tylko z odprężeniem, ale również – regeneracją, przede wszystkim mięśniową. Wiedzą o tym osoby, które szukają niezawodnych metod na uporanie się z negatywnymi skutkami intensywnych aktywności fizycznych. Natomiast zalety miarowego uciskania mięśni znają także sportowcy amatorzy. Tych ostatnich nie interesuje bicie rekordów, a stawanie się coraz lepszym w interesującej ich dziedzinie. Taki progres musi się jednak wiązać z odpowiednim podejściem. Zarówno do treningów, jak i do odpoczynku. Pistolet do masażu jest doskonałym sposobem na zapewnienie sobie reperacji po intensywnym wysiłku.

Kto najwięcej skorzysta z użytkowania takiego urządzenia do masażu? Oczywiście nie tylko sportowcy są na tej liście, ale często wskazuje się ich na pierwszym miejscu. Entuzjaści aktywności fizycznych często sięgają po metody przeciwdziałania negatywnych efektów przetrenowania. Opiera się to nie tylko na ośmiogodzinnym śnie czy suplementacji, ale również właśnie na relaksie. Pistolet do masażu pozwoli na pozbycie się dojmujących dolegliwości mięśniowych w każdej sytuacji. Warto jednak pamiętać, że należy skonsultować się z fizjoterapeutą, który poinstruuje nas, jak odpowiednio użytkować podobne urządzenia do masażu. Niewłaściwe korzystanie może okazać się nie tylko nieskuteczne, ale wręcz szkodliwe. Pamiętajmy, aby zawsze konsultować się ze specjalistami, kiedy zamierzamy podjąć terapię w domu.

Sprawdź pistolety do masażu na: https://casada.pl/kategoria-produktu/fitness/pistolet-wibracyjny

Urządzenia do masażu – pistolet jako wsparcie fizjoterapii

Fizjoterapia dotyczy każdego, kto decyduje się na poprawę swojej postawy bądź motoryki. Może wynikać to z najróżniejszych wad genetycznych lub urazów nabytych. Z tego rodzaju kuracji korzystają również osoby po wypadkach czy seniorzy borykającymi się z ograniczeniami ruchowymi. Pistolet do masażu jest narzędziem słynącym ze swojej bezproblemowej obsługi. Nie wymaga żadnych profesjonalnych umiejętności i z powodzeniem może być używany przez każdego, kto zapozna się z instrukcją obsługi.

Świetnie sprawdza się podczas tzw. automasażu (czyli kiedy masujemy się sami) lub w rękach kogoś innego, kto wyraża chęć na przeprowadzenie masażu nam. Poręczny i lekki pistolet doskonale wspiera kurację, pomaga zażegnać nieprzyjemny ucisk mięśniowy po treningu czy po prostu pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu pełnym wyzwań.

Jak działa pistolet do masażu?

Funkcjonowanie pistoletu do masażu można wyjaśnić w dość prosty sposób. Pierwsze skrzypce gra tutaj specjalny element przypominający kulę. To właśnie on wchodzi w bezpośredni kontakt z ciałem. Sam masaż ma charakter ostukujący, a więc opiera się na serii uderzeń na minutę. Masażery oczywiście mają wymienne głowice masujące – różne kształty dostosowane są do odmiennych celów, np. głowica o pofalowanej strukturze doskonale masuje okolice stawów. Wariant okrągły natomiast sprawdza się przy okazji większych partii mięśniowych. Warto wspomnieć, że ostatni poziom pracy urządzenia pozwala na aż 3200 uderzeń na minutę, co z pewnością pozwoli na rozkurczenie mięśni i pozbycie się nieprzyjemnego spięcia.

Więcej o urządzeniach do masażu znajdziesz na Casada.pl

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%