Zamknij

Jak osuszyć ścianę? Skutecznie pozbądź się wilgoci!

Artykuł Sponsorowany + 10:43, 26.06.2023 Aktualizacja: 10:44, 26.06.2023

Wilgotne mury stwarzają idealne warunki do rozwoju szkodliwych pleśni i grzybów, co nie tylko zagraża Twojemu zdrowiu, ale również przyspiesza degradację struktury budynku. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie osuszyć ściany. Dzięki właściwym działaniom zapewnisz sobie przyjemny mikroklimat w mieszkaniu i unikniesz kosztownych remontów.

Osuszanie ścian to proces, który składa się z kilku podstawowych czynności. Warto ich przestrzegać, aby skutecznie pozbyć się pleśni. Dobrym sposobem w walce z wilgocią jest wsparcie doświadczonych specjalistów. Ich wiedza oraz sprzęt pomogą Ci pozbyć się problemu na długi czas. Tego rodzaju przedsiębiorstwa często dają gwarancję na swoje usługi, a to dodatkowy atut.Jak osuszyć ścianę nieinwazyjnie?

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, które zapewnia 20-letnią gwarancję to system AQUAPOL®. Rozwiązanie pomaga odwrócić proces podciągania kapilarnego. Innymi słowy, jest to sytuacja, w której nieizolowane mury wchłaniają wilgoć z przyległego gruntu. Wspomniane narzędzie tworzy skuteczną blokadę dla wody, a to sprawia, że ściany z czasem wracają do swojego normalnego poziomu wilgotności.

Inne nieinwazyjne metody:

  • osuszanie kondensacyjne – polega na skropleniu pary wodnej unoszącej się w powietrzu;
  • osuszanie mikrofalowe – polega na zamianie wilgoci w parę wodną, co wymaga działania wydajnej wentylacji;
  • osuszanie absorpcyjne – pochłanianie pary wodnej przez specjalny granulat, który znajduje się w komorze osuszacza;

Warto zaznaczyć, że wymienione metody, poza systemem AQUAPOL® wymagają stałego monitoringu i często urządzeń zasilanych energią elektryczną. Warto więc pomyśleć kompleksowo o kosztach, które mogą pojawić się przy osuszaniu.Jak osusza się ściany metodą inwazyjną?

Iniekcja ścian polega na wstrzykiwaniu w przegrodę środków chemicznych, które tworzą warstwę izolującą. Istnieje kilka skutecznych metod osuszania fundamentów metodą iniekcji, ale chyba najpopularniejszą jest iniekcja krystaliczna. Wykorzystywana jest do usunięcia wilgoci kapilarnej, czyli podciągniętej z gruntu do fundamentów. Woda przemieszcza się kapilarami (mikro kanalikami w materiałach budowlanych) w górę i powoduje zawilgocenie ścian. 

Iniekcja fundamentów polega na wydrążeniu w murze otworów iniekcyjnych, do których aplikowana jest mieszanina wody, cementu portlandzkiego i aktywatora krzemionkowego. Dyfuzja aktywatora powoduje, że rozprzestrzenia się on w promieniu kilku centymetrów od kanału iniekcyjnego, tworząc specyficzną sferyczną izolację fundamentów. Uzyskanie dokładnego nałożenia się sfer bywa niełatwym zadaniem. 

Nie zawsze istnieje możliwość inwazyjnego usunięcia wilgoci. Co więcej, iniekcja nie zawsze jest w 100% skuteczna. Osuszanie warto jednak zacząć o wyeliminowania źródła wilgoci. Jeśli tego nie zrobisz, to problem będzie systematycznie powracał. Warto o tym pamiętać.

(Artykuł Sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%