W szpitalu tymczasowym w Płocku przygotowano już 108 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. PKN ORLEN poinformował, że budowa placówki jest już na 70% zaawansowania.
Na początku listopada zdecydowano, że placówka tymczasowa powstanie na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku.
W ramach budowy szpitala tymczasowego w Płocku, wykonane zostały już wszystkie niezbędne przyłącza, w tym energetyczne z dwóch niezależnych źródeł oraz dodatkowe zabezpieczenie - dynamiczny UPS. Zabezpieczone zostało również przyłącze wodno-kanalizacyjne z dedykowanym systemem dezynfekcji ścieków medycznych.
W czwartek (19 listopada) na terenie centrum badawczego zorganizowano konferencję prasową z udziałem prezesa zarządu płockiego koncernu.
- Realizując zadania biznesowe, musimy pamiętać o obowiązkach z zakresu społecznej odpowiedzialności. Stąd nasze mocne zaangażowanie w budowę szpitali tymczasowych. Dzięki zaangażowaniu spółek i pracowników Grupy ORLEN, budowany od podstaw szpital tymczasowy w Płocku, zakończymy w wyznaczonym terminie. Dodatkowo, mając na uwadze trudną sytuację w jakiej znalazła się z powodu pandemii służba zdrowia, zabezpieczyliśmy w Płocku flotę niezbędną do funkcjonowania tymczasowego szpitala - karetkę do przewozu pacjentów i samochód do transportu badań i leków
- mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
Jak informuje koncern kluczową kwestią jest teraz pozyskanie lekarzy i personelu pielęgniarskiego. Potrzeba 52 lekarzy, 152 pielęgniarek i pielęgniarzy, 120 opiekunów medycznych, 34 ratowników medycznych, a także sekretarek i sekretarzy medycznych oraz kierowców.
- PKN ORLEN wspiera rekrutację i na bieżąco przekazuje kandydatury do pracy do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, który będzie pracodawcą
- informuje biuro prasowe.
Na prośbę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, ORLEN kupił też karetkę pogotowia typu R. Umożliwi ona przewóz osób wymagających wspomagania funkcji życiowych pomiędzy szpitalem tymczasowym, a Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku. Koncern zapewnił również profesjonalny samochód do transportu badań i leków, również tych wymagających chłodzenia.
Docelowo, w Płocku ma zostać przygotowanych 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego. Po zakończeniu pandemii placówkę będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska.
Podobny projekt PKN ORLEN realizuje w Ostrołęce, przy wsparciu spółki Energa z Grupy ORLEN. Drugi szpital tymczasowy powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. W tym przypadku PKN ORLEN również będzie wspierać rekrutację personelu medycznego.
M10:32, 20.11.2020
Porównajcie te łóżka z tymi z narodowego 😆
RESET11:12, 20.11.2020
WY JESZCZE UFACIE SŁUŻBIE PAŃSTWOWEJ ???? LEPIEJ OMIJAJ SŁUŻBĘ MEDYCZNĄ BO CIE WYKOŃCZĄ JAK Z INTERWENCJI UWAGI !
Kilogramy trefnego towaru u 69-latki
... to naraża skarb państwa na straty. Prawdziwy Polak patriota powinien być zalany i cuchnący papierochami.
Kto nie pali i nie p
00:47, 2025-07-05
Szef "wytrzeźwiałki" znów poszukiwany
Czy ten Zacharek był kiedyś prezesem Mpwik Włocławek. ?
Huzaria
23:33, 2025-07-04
Ruszył remont przy dawnym Tesco. Jak jeździć?
ciekawe kto za to zaplaci czy miasto z moich podatkow czy wlasciciel galerii
rajcaz
23:19, 2025-07-04
Szef "wytrzeźwiałki" znów poszukiwany
Milicjant bardzo brzydko wypowiada się o prezydencie. Że on jeszcze pracuje. Z fejkowych kont dokłada lewusom.
Wojtuś
22:48, 2025-07-04