Zamknij
REKLAMA

Koronawirus raport (28 lipca): We Włocławku brak zakażeń i zgonów

10:36, 28.07.2021 | N.S.
Skomentuj Koronawirus: Włocławek bez zakażeń i zgonów. Fot. depositphotos
REKLAMA

Mamy 138 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało dziś (28 lipca) Ministerstwo Zdrowia. Jest też 94 ozdrowieńców.

Tydzień temu resort informował o 124 zakażeniach SARS-CoV-2, 82 ozdrowieńcach i trzech zgonach.

Nowe zakażenia pochodzą z województw: małopolskiego (20), śląskiego (20), mazowieckiego (18), pomorskiego (13), lubelskiego (10), wielkopolskiego (9), warmińsko-mazurskiego (7), dolnośląskiego (6), podkarpackiego (6), zachodniopomorskiego (6), podlaskiego (5), lubuskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), łódzkiego (3), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).

Sześć zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W ciągu doby odnotowano trzy zgony. Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - dwie osoby.

Od początku pandemii w Polsce wykryto 2 882 465 zakażeń koronawiruserm. Dotychczas wyzdrowiało 2 653 446 osób, a 75 252 zmarły.

Koronawirus we Włocławku i regionie

W kujawsko-pomorskim są trzy zakażenia SARS-CoV-2. Nie ma przypadków śmiertelnych. 2 483 osoby przebywają w kwarantannie.

We Włocławku i pow. włocławskim nie ma nowych przypadków koronawirusa ani zgonów. W mieście kwarantanną objętych jest 121 osób, a w powiecie - 85.

(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

DoktorekDoktorek

2 0

Jeśli lekarz, sprzedawca lub jakikolwiek urzędnik, instytucja w Polsce nie chcą przyjąć lub obsłużyć petenta czy też pacjenta to każdy obywatel RP ma prawo rządać na piśmie tego że nie zostanie przyjęty i z jakiego powodu i na podstawie poniższego art. złożyć skargę do sądu.
Zgodnie z art. 17 ust. 2. ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi wykonanie obowiązkowego szczepienia ochronnego jest poprzedzone lekarskim badaniem kwalifikacyjnym w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonania obowiązkowego szczepienia ochronnego.
Na podstawie w/w art. państwo polskie nie wprowadzi obowiązkowego szczepienia na COVID19, ponieważ zaszczepieni w przypadku wystąpienia u nich skutków ubocznych mogliby występować na drodze sądowej o wysokie odszkodiwania od państwa.
Na podstawie art. 31 ust. 2 Konstytucji RP „Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje" odmowa szczeoinia na COVID19 jest uzasadniona.
Za skutki uboczne szczepionk na COVID 19 które są dostępne na rynku nikt nie ponosi odpowiedzalnosci, począwszy od producenta poprzez dystrybutora na dokonującym zabieg szczepienia kończąc.
Od momentu wynalezienia do zarejestrowania szczepionki to okres od pięciu do dziesięciu lat. - To zwykle jest 8 do 10 lat. W związku z tym skutki szczepień na COVID 19 tak naprawdę poznamy w nadchodzącej dekadzie
Nie ma żadnych dowodów medycznych że po zaszczepieniu się będziemy bezpieczni i nie zarazimy się COVID - em.
Nie ma żadnych dowodów medycznych na to że w przypadku zażywania leków na inne schorzenia takie jak nadciśnienie tętnicze, choroby serca czy leki psychotropowe itd. nie dojdzie do powikłań chorobowych czy śmierci osoby zaszczepionej 18:26, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

doktorydoktory

2 0

doktory na wakacjach to nie ma komu uśmiercać ludzi-zobaczycie że po ich powrocie szybko wrócimy do okresu przed urlopowego.Oni mają płacone od sztuki więc jak wrócą to nadroboą zaległości by się im kasa zgadzała 20:56, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%