Z początkiem grudnia uruchomiony zostanie szpital tymczasowy w Ciechocinku. Taką decyzję podjął wojewoda.
W drugiej połowie października ubiegłego roku zdecydowano, że w województwie kujawsko-pomorskim musi powstać szpital tymczasowy dla osób zakażonych COVID-19. Wybór padł na Ciechocinek, a konkretnie na 22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny przy ulicy Wojska Polskiego 5.
Początkowo mówiło się o tym, że placówka ma zwiększyć o 250 bazę łóżek dla chorych na COVID-19 w regionie, z czego 140 osób będzie mogło zostać podłączonych pod tlen, a kolejnych 60 pod respiratory. W budynku rozprowadzono instalację tlenową, a przed szpitalem stanęły zbiorniki tlenowe.
- Wojskowa służba zdrowia zawsze była do tego organizowana, żeby wykonywać zadania mobilizacyjne na wypadek różnych zdarzeń. Zdajemy sobie też sprawę z tego, jak wielkie czeka nas zadanie w rehabilitacji pokoronawirusowej. Jesteśmy przygotowani na innowacyjne metody terapii. Pacjenci będą potrzebować tlenoterapii, a w instalacje tlenowe zostały wyposażone nasze pokoje
- mówił w ubiegłym roku Ireneusz Lelwic, dyrektor 22 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego.
[FOTORELACJA]14158[/FOTORELACJA]
Przez kilka ostatnich tygodni zastanawiano się, czy szpital podczas czwartej fali koronawirusa będzie otwarty. Mówiono, że nie nastąpi to zbyt szybko.
- Mówiłem, że będziemy go uruchamiać z pewnym opóźnieniem, a najlepiej wcale. To powoduje bowiem, że lekarze, którzy pracują w kujawsko-pomorskim będą musieli być wyciągnięci z poszczególnych szpitali. Mimo tych obaw ta decyzja jest jednak podjęta
- mówił podczas konferencji Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.
Szpital w Ciechocinku zostanie uruchomiony najpóźniej 1 grudnia. Stosowne dokumenty zostały już wysłane do Ministerstwa Zdrowia. Na początek dostępnych ma być 28 łóżek.
Przygotowanie szpitala tymczasowego w Ciechocinku kosztowało 3,7 mln złotych. W ubiegłym roku do dyspozycji placówki było 230 pracowników zatrudnionych w Szpitalu Wojskowym oraz 60 osób, które zgłosiły się do pracy jako chętni. Byli wśród nich m.in. lekarze i pielęgniarki anestezjologiczne.
Realista15:22, 24.11.2021
Tak, i będą brać lekarzy ze szpitali zamiast zabrać się za tych, którzy siedzą w prywatnych gabinetach i mają wszystko w dupie. Wydać decyzję i zmusić ich do pracy w szpitalu covidowym, bez dyskusji i pod rygorem ostrej kary finansowej. Jest pandemia a nie moment na ścianie się z nimi.
Pacjent15:26, 24.11.2021
Jak wyciągną lekarzy ze szpitali to kto będzie ludzi leczył? Przecież covid to nie jest jedyną choroba, która występuje, zamiast że szpitali niech biorą lekarzy z poradni rodzinnych, tam i tak nic nie robią poza teleporadami.
Konar17:40, 24.11.2021
Lekarze, którzy już teraz pracują w szpitalu robią co mogą żeby pomóc, ale koledzy w POZ mają to gdzieś, ich trzeba właśnie "zmobilizować" decyzją wojewody, żeby pomagali w szpitalu. Bo jak można twierdzić, że nie ma lekarzy skoro ci siedzą co 10m w gabinetach.
mk18:46, 24.11.2021
Toc o to chodzi by nie było leczenia innych chorób a ludzie mają padać bez pomocy medycznej a jak już to chcieliśmy pomóc ale nie udało się..
A może powinniśmy przestać płacić na NFZ?
polak220:29, 24.11.2021
Niezaszczepieni chorzy na covid zabierają lekarzy tym chorym którzy są zaszczepieni, którzy nie mają covid a którzy chorują na inne choroby. To dramat. Nikt nie upoważnił antyszczepionkowców do decydowania o życiu i zdrowiu innych osób.
Iro07:54, 25.11.2021
Poczytaj o badaniach naukowych i danych statystycznych które mówią ile faktycznie są warte te szczepienia. Kraje z rekordową liczba zaszczepionych mają rekordy zakażeń. Zobacz ile w szpitalach leży zaszczepionych.
Plaga meszek w Michelinie. Mieszkańcy mają dość
Ja żem octem się wysmarował meszki nie atakuja
Edward_
09:47, 2025-05-21
Plaga meszek w Michelinie. Mieszkańcy mają dość
To już taka włocławka tradycja.
13644
09:34, 2025-05-21
Plaga meszek w Michelinie. Mieszkańcy mają dość
Ja się wysikałem octem meszki nie siadają wogole polecan
Edward
09:32, 2025-05-21
Kościół przesuwa ważne święto. Wydano oświadczenie
Nie macie o czy pisać pismaki, tylko o kościele, komunii, święconkach? Naprawdę kogoś to interesuje przed wyborami?
reasumpcja
08:58, 2025-05-21
1 0
Wiesz co, przynajmniej ci w prywatnych gabinetach nie pochowali się jak myszy w dziurach w czasie lockdownu tak jak państwowa służba zdrowia. Myślę, że patologiczny system finansowania Plandemii jest tak atrakcyjny dla lekarzy, że nikogo zmuszać nie trzeba do pracy w szpitalu covidowym. Zarabiają setki tysięcy zł.