Zamknij
Ważne

Ministerstwo wyróżniło włocławską uczelnię. Nagroda robi wrażenie

09:00, 26.06.2025
Skomentuj Fot. PANS Włocławek Fot. PANS Włocławek

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku została wyróżniona w ogólnopolskim programie Ministerstwa Nauki. Dzięki temu do miasta trafi znaczące wsparcie finansowe na rozwój dydaktyki i kształcenia praktycznego.

Włocławska uczelnia znalazła się w gronie 15 publicznych szkół zawodowych w Polsce, które otrzymają wsparcie w ramach VII edycji „Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości” (DID).

To program realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego celem jest podnoszenie jakości kształcenia w uczelniach o profilu praktycznym.

Milionowe wsparcie dla rozwoju edukacji

W ramach przedsięwzięcia Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku otrzyma 1,5 miliona złotych, które przeznaczy m.in. na:

  • zatrudnienie doświadczonych praktyków z branży,
  • modernizację i doposażenie laboratoriów oraz pracowni dydaktycznych,
  • organizację szkoleń i kursów dla wykładowców,
  • rozwój nowoczesnych narzędzi cyfrowych i metod nauczania,
  • stypendia dla studentów z wybitnymi osiągnięciami praktycznymi.

Jak podkreślają przedstawiciele Ministerstwa Nauki, celem DID jest nie tylko poprawa jakości nauczania, ale także lepsze przygotowanie absolwentów do wyzwań rynku pracy, w tym poprzez promowanie zielonej transformacji i wdrażanie rozwiązań cyfrowych.

Tylko najlepsi

Aby uzyskać status beneficjenta, uczelnia musiała spełnić rygorystyczne kryteria, w tym brak negatywnych ocen Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz pozytywne wyniki monitoringu karier absolwentów, potwierdzające wysoką skuteczność kształcenia.

Obok PANS we Włocławku, na liście wyróżnionych uczelni znalazły się m.in. szkoły wyższe z Jeleniej Góry, Gniezna, Nysy, Oświęcimia, Ciechanowa czy Koszalina.

Inwestycja w przyszłość

Jak podkreśla ministerstwo, przedsięwzięcie „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim realna inwestycja w przyszłość polskiego szkolnictwa wyższego. Dofinansowanie pozwala uczelniom jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku i lokalnych społeczności.

Włocławska uczelnia planuje już działania, które zostaną sfinansowane z nowej puli. Ich efekty mają być widoczne zarówno w codziennym funkcjonowaniu uczelni, jak i w rosnącej konkurencyjności jej absolwentów na rynku pracy.

(D.T.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

memmem

1 0

Stasiek w to bąki puszcza

10:25, 26.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pans.Pans.

0 0

Dziecko dzisiejszej propagandy aby przetrwać na niewiedzy o polskiej edukacji,która kona ze względu min. na poziom kształcenia.

13:15, 26.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%