Zamknij
REKLAMA

To jedyna taka akcja w roku! ZUS chce pokazać seniorom, jak...

16:59, 03.10.2019 | ZUS/oprac. N.S.
REKLAMA
Skomentuj
ZUS zaprasza seniorów na wykłady i spotkania z ekspertami. Fot. depositphotos

Włocławski Inspektorat ZUS zachęca seniorów do wyjścia z domu i zadbania o swoje interesy. W piątek (04.10.) odbędzie się tam Dzień Seniora z wykładami i poradami dla najstarszych mieszkańców miasta.

Hasło tegorocznego Dnia Seniora organizowanego przez ZUS i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów brzmi: „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”. Akcję odbywa się w różnych miastach i w różnym czasie w całej Polsce. We Włocławku na Dzień Seniora ZUS zaprasza 4 października, od godz. 10:00 do siedziby Inspektoratu przy ul. Płockiej.

- Na seniorów czekają ciekawe wykłady, porady ekspertów ZUS i drobny poczęstunek. Będzie to okazja, aby spytać o nowe świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji czy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Poruszana będzie też tematyka bezpieczeństwa seniorów. Dlatego nie zabraknie prelekcji straży pożarnej na temat jak bezpiecznie używać urządzeń grzewczych – zapowiadają organizatorzy.

Seniorzy, którzy odwiedzą włocławski Inspektorat ZUS, od godz. 10:00 będą mogły wysłuchać wykładu „Włocławek - miasto przyjazne seniorom. Karta seniora” przygotowanego przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta. Godzinę później rozpocznie się wykład „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa. Czad i ogień – obudź czujność” przygotowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej.

Między 12:00 a 14:00 osoby starsze będą natomiast mogły skorzystać z porad ekspertów. Do ich dyspozycji będą pracownicy ZUS i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Ci ostatni wyjaśnią zasady orzekania o niepełnosprawności.

(ZUS/oprac. N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone