Zamknij
REKLAMA

Od lat dbają o bezpieczeństwo miasta i pracowników. Teraz obchodzą święto

18:31, 30.07.2020 | .
Skomentuj W środę (29 lipca) minęło 50 lat odkąd strażacy pracują na terenie włocławskiego przedsiębiorstwa. Fot. Anwil S.A.
REKLAMA

Zakładowa Straż Pożarna w ANWIL S.A. świętuje pięćdziesięciolecie swojej działalności. To oni dbają o bezpieczeństwo zakładu, zatrudnionych w nim pracowników i mieszkańców całego regionu.

Niemal od samego początku istnienia włocławskiego przedsiębiorstwa, Zakładowa Straż Pożarna stanowi jego integralną część.

29 lipca 1970 r. Minister Spraw Wewnętrznych wyraził zgodę na powołanie w Zakładach Azotowych „Włocławek” Zawodowej Straży Pożarnej, a 3 miesiące później oddano do jej użytku pierwszy na terenie zakładu budynek.

Od tego czasu, jest to już umundurowana jednostka ochrony przeciwpożarowej wyposażona w sprzęt specjalistyczny.

Na terenie ANWILU straż nie jest tylko po to, aby prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze w czasie pożarów, awarii, czy klęsk żywiołowych. Ich rola polega także na rozpoznawaniu i zapobieganiu zagrożeniom, jakie mogą wystąpić w obszarze jej działania.

- Sektor branży chemicznej wymaga zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa, dlatego wszelkie kwestie z nim związane, a także z prewencją i higieną pracy są dla nas priorytetowe. Codzienna służba, zaangażowanie i motywacja strażaków z Zakładowej Straży Pożarnej ANWILU sprawiają, że czujemy się tutaj po prostu bezpiecznie. To niezbędny warunek dla zapewnienia właściwych warunków dla naszych pracowników i instalacji produkcyjnych. Serdecznie wszystkim strażakom za to dziękuję

- mówi Agnieszka Żyro, prezes Zarządu ANWIL S.A.

W środę (29 lipca) minęło 50 lat odkąd strażacy pracują na terenie włocławskiego przedsiębiorstwa.

Aktualnie w Zakładowej Straży Pożarnej ANWILU pracuje 84 strażaków. Jednostka może pochwalić się swoim zapleczem technicznym - do dyspozycji ma cztery wozy gaśnicze wodno-pianowe, samochód gaśniczy proszkowy, samochód specjalny ratownictwa techniczno-chemicznego, a nawet łódź z napędem hybrydowym. Ponadto ZSP ANWILU ma na wyposażeniu podnośnik hydrauliczny o wysokości 53 metrów oraz całą gamę specjalistycznego sprzętu gaśniczego i ratowniczego.

Strażacy z ANWILU na co dzień - obok typowych zadań dla każdej straży pożarnej - prowadzą serwis sprzętu ratowniczego i podręcznego sprzętu gaśniczego. Wykonują uszczelnienia metodą wtryskową, a także zabezpieczają prace niebezpieczne pod względem pożarowym. Prowadzą również okresowe oraz doraźne, wewnętrzne kontrole przestrzegania obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Zakładowa Straż Pożarna jest zaangażowana także w różnego rodzaju akcje ratownicze i prewencyjne, które mają miejsce nie tylko na terenie firmy, ale również na terenie miasta Włocławka i okolicy w ramach zawartego Porozumienia z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

tak byłotak było

9 0

Jeszcze za czasów kiedy Włocławek był normalnie funkcjonującym miastem takie jednostk zakładowej straży poząrnej i były w Drumecie, Lakierach ,Celulozie. 18:36, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PP

1 2

To w końcu ile tej straży ochotnicy, zakładowi, państwowi ja pikole 22:04, 30.07.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

BoloBolo

0 0

A i tak, jak coś ma się spalić, to się spali :) 07:23, 31.07.2020


BoloBolo

0 1

Aha, jest jeszcze taki twór, jak "Prywatna Straż Pożarna". 07:24, 31.07.2020


@P@P

0 0

Jest jeszcze we Włocławku parafialna straż ogniowa. 09:37, 01.08.2020


0%