Zamknij
REKLAMA

Włocławscy wioślarze w końcu na wodzie. W zdecydowanej większości młodym sportowcom udało się...

16:30, 02.07.2020 | D.W.
Skomentuj Swoje umiejętności włocławscy wioślarze mogli sprawdzić dopiero w miniony piątek (26 czerwca) w Bydgoszczy. Fot. Nadesłane
REKLAMA

W miniony weekend sportowcy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego wrócili do rywalizacji. Na początek zanotowali znakomite starty. Zobacz, jak poszło im w Bydgoszczy.

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany sportowców, którzy już od wiosny chcieli przygotowywać się do startów w nowym sezonie.

Swoje umiejętności włocławscy wioślarze mogli sprawdzić dopiero w miniony piątek (26 czerwca) w Bydgoszczy, gdzie zorganizowano Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zawody w Bydgoszczy były również sprawdzianem, który pokazał, jak zawodnicy poradzili sobie z treningami podczas izolacji w okresie pandemii.

W przypadku zdecydowanej większości zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego inauguracja sezonu przebiegła satysfakcjonująco. W piątkowych regatach wioślarze odnieśli między innymi trzy zwycięstwa.

- Bardzo dobrą formę zaprezentowała Julia Gęsicka, która zdeklasowała rywalki w konkurencji jedynek juniorek młodszych, wyprzedzając drugą na mecie, Natashę Malicką z LOTTO Bydgostia aż o 26 sekund. Świetny występ odnotowały także siostry Wiktoria i Weronika Klasińskie w dwójkach bez sterniczki juniorek młodszych, które również uciekły rywalkom, wyprzedzając drugą na mecie osadę z AZS Toruń o 15 sekund

- informują przedstawiciele WTW Włocławek.

Znakomicie poszło też Piotrowi Śliwińskiemu, który startował w juniorach młodszych. Włocławianin stoczył zaciętą walkę z zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz. Rywal, dopiero na finiszu, ustąpił pola naszemu wioślarzowi.

Bardzo pozytywny występ odnotowała także Joanna Reclaf, której zaledwie sekundy zabrakło do odniesienia zwycięstwa wśród jedynek juniorek starszych. W tej samej konkurencji Wiktoria Małkowska uplasowała się na miejscu dziesiątym a Wiktoria Orlińska na miejscu dwunastym.

W Bydgoszczy rywalizowali też juniorzy starsi WTW Włocławek. Na czwartej pozycji swój wyścig ukończył Adam Sieraczkiewicz, który minimalnie przegrał miejsce na podium. Maciej Sieraczkiewicz był piąty, Filip Niewiadomoski siódmy, a Patryk Sadokierski ósmy.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Wujek samo złoWujek samo zło

2 0

Brawo trenerzy!!! Niesamowite przygotowanie zawodników do regat!!!! Liczymy na więcej na mp!!! 23:09, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%