Zamknij
REKLAMA

Na matach pół tysiąca zawodników. O medal będzie walczyć włocławianka!

10:35, 18.02.2021 | D.W.
Skomentuj W składzie biało-czerwonych znalazły się czołowe, polskie zawodniczki, m.in. Karolina Pieńkowska (52 kg), Agata Perenc (52 kg), Julia Kowalczyk (57 kg) i Angelika Szymańska (63 kg) (trzecia od lewej), na co dzień zawodniczka Olimpijczyka Włocławek.Fot. Archiwum DDWłocławek
REKLAMA

Już wkrótce reprezentacja Polski w judo wystąpi w turnieju Grand Slam organizowanym w Tel Awiwie. W kadrze biało-czerwonych znalazła się włocławianka Angelika Szymańska.

W zawodach wystąpi pół tysiąca judoczek i judoków, w tym kilkanaścioro Polaków, a zawody w Izraelu zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich.

- W środę zakończyliśmy zgrupowanie w miejscowości Tata na Węgrzech, a już na początku przyszłego tygodnia udajemy się do Tel Awiwu. Zawody cyklu Grand Slam w Izraelu są dużym wyzwaniem sportowym, ale i logistycznym z uwagi na ograniczenia związane z podróżowaniem do tego kraju. Międzynarodowa Federacja Judo organizuje dwa loty czarterowe – z Paryża i Stambułu

- mówi cytowany przez Polski Związek Judo trener reprezentacji Mirosław Błachnio.

Grand Slam w Tel Awiwie zaliczany jest do kwalifikacji olimpijskich, za pierwsze miejsce „premia” wynosi 1000 punktów, za drugie 700, trzecie 500, piąte 360, siódme 260 itd. To zdecydowanie więcej niż w zawodach rangi European Open, czyli Pucharze Świata.

- Turnieje kwalifikacyjne Grand Slam to obosieczny miecz, możemy powiększyć pulę punktową, ale mogą to uczynić także bezpośredni rywale naszych reprezentantów w poszczególnych kategoriach. Dlatego wymagają maksymalnej mobilizacji i koncentracji od wszystkich polskich zawodników, zarówno tych którzy gonią, jak i posiadających na dziś kwalifikacje olimpijskie - dodaje trener.

W składzie biało-czerwonych znalazły się czołowe, polskie zawodniczki, m.in. Karolina Pieńkowska (52 kg), Agata Perenc (52 kg), Julia Kowalczyk (57 kg) i Angelika Szymańska (63 kg), na co dzień zawodniczka Olimpijczyka Włocławek.

Włocławianka może zaliczyć do udanych ubiegły rok. Informowaliśmy m.in. o tym, że wywalczyła srebro w Chorwacji. Był to jej kolejny, międzynarodowy sukces. Włocławianka w 2018 roku została także Wicemistrzynią Europy Juniorek, a w 2020 wygrała m.in. Puchar Świata (EO) w Warszawie.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AsiaMKSAsiaMKS

5 0

Angelika, trzymamy mocno kciuki!!! 12:12, 18.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fanfan

2 0

wzór pracowitości i przemiła dziewczyna. Andzia wygra. 07:02, 19.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pablospablos

0 1

Pani Angeliko alleluja i do przodu. Włocławek liczy na powrót z medalem 17:47, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%