Zamknij

Zabytkowy dwór, Chopin i przeboje z musicali - w najbliższą sobotę w Kłóbce

09:27, 27.06.2022 | MZKiD/G.S.
Skomentuj depositphotos.com
REKLAMA

W najbliższą sobotę (2 lipca) na tarasie zabytkowego dworu w Kłóbce odbędzie się kolejny koncert z  z cyklu „Wieczór pod lipą”. Jak zwykle będzie można posłuchać utworów Chopina. 

Koncert „Od Chopina do Brodwayu” w wykonaniu Anny Niemiec–Mościckiej (sopran) i Jacka Szczepańskiego (piano) to siódme spotkanie z cyklu „Wieczór pod lipą” organizowane na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu w Kłóbce.

- Ze względu na miejsce, wspólnym mianownikiem dotychczasowych koncertów jest muzyka Fryderyka Chopina. Tym razem jego utwory zostaną wplecione w program obejmujący również kompozycje Franciszka Schuberta, Ignacego Paderewskiego, oraz przeboje z operetek i musicali

 - informuje Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, organizator imprezy

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w nowo otwartym, zabytkowym spichlerzu dworskim w Kłóbce.

Bilet wstępu na koncert kosztuje 15 zł

Początek koncertu o godz. 17. 

PROGRAM KONCERTU:

Franciszek Schubert:

- Impromptu As-dur op.90

- Pieśń „Standchen” (Serenada)

- Pieśń „Die Forelle” (Pstrąg)

Fryderyk Chopin:

- Mazurki op. 41

- Pieśń „Życzenie”

- Pieśń „Piosnka Litewska”

Ignacy Jan Paderewski:

- Pieśń „Gdy ostatnia róża zwiędła”

- Nokturn op. 16 nr 4

Sebastian Yradier – „La Paloma”

Jerzy Petersburski – „Tango Milonga”

Leonard Bernstein z „West side story”

- Somewhere

- Tonight

WYKONAWCY:

Anna Niemiec-Mościcka – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy i Podyplomowe Studium Wokalistyki. Jest laureatką kilku nagród na ogólnopolskich konkursach wokalnych, w tym i.in nagrody specjalnej w Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie. Współpracowała z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną a także z Capellą Thoruniensis i Cameratą Vladislavia. Od 2019 pracuje w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Prowadzi działalność koncertową z repertuarem operowym, operetkowym, musicalowym i pieśniarskim.

Jacek Szczepański – ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii w Bydgoszczy. Obecnie jest wykładowcą w Instytucie Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz nauczycielem i akompaniatorem w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Poza działalnością pedagogiczną, Jacek Szczepański realizuje swoje pasje muzyczne przez aktywność koncertową – jako solista i kameralista. W 2017 r., wraz Ewą Witczak (wiolonczela) i Małgorzatą Będkowską (flet) zajął I miejsce w kategorii kameralistyka na V Międzynarodowym Konkursie Pedagogów Muzyki.

(MZKiD/G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%