Zamknij

Miejska biblioteka na czas kwarantanny. Zasoby dostępne za darmo!

08:00, 20.03.2020 | M.O.
REKLAMA
Skomentuj
Włocławska biblioteka zachęca do korzystania z książek dostępnych w katalogu on-line fot. depositphotos.com

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku zachęca do korzystania z dostępnych w katalogu on-line. Zasoby dostępne są za darmo!

Z uwagi na rozprzestrzeniająca się pandemię koronawirusa najbliższe dni, tygodnie powinniśmy spędzić w domu. Powinniśmy ograniczyć wszelką aktywność, nie wychodzić bez potrzeby. Co zatem robić w domu w czasie kwarantanny?

Włocławska biblioteka ma na to pomysł. Zachęca do czytania książek i udostępnia, za darmo, swoje zasoby. W jej zbiorach znajduje się ponad pięć tysięcy utworów. Wśród nich są także lektury szkolne.

- Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach -HTML, TXT, PDF, EPUB, MOBI, FB2 – informuje MBP we Włocławku.

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca również do korzystania ze źródeł z bezpłatnymi i legalnymi e-bookami. Bogate zasoby zdigitalizowanych książek, dokumentów cyfrowych oraz dokumentów audiowizualnych dostępne są w bibliotekach cyfrowych

Ponadto Empik oferuje dostęp do usługi Empik Premium. Od teraz przez dwa miesiące bezpłatnie można korzystać z ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków oraz słuchowisk i podcastów.

Serwis Legimi przygotował za darmo kolekcję 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym.

Odbywają się również spotkania autorskie online. Na takie przeciwwirusowe spotkania literackie czyli "UL z książkami" zaprasza Unia Literacka. Do tej pory gośćmi takich spotkań byli Zygmunt Miłoszewski i Magdalena Grzebałkowska. Spotkania te odbywają się na kanale Facebook. Dołączyć można  TUTAJ

Spotkania z przedstawicielami świata kultury organizuje również Agencja Autorska „Opowieści”. Do spotkań można dołączyć od poniedziałku do piątku o 19:00 klikając w link dostępny TUTAJ.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

...i to jest-...i to jest-

8 0

-dobra koncepcja! 08:58, 20.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Błąd 404Błąd 404

7 0

Klikam bibliotekach cyfrowych i co i błąd 404. Co to zabłędny artykuł po co wy takie bzdury piszecie. 09:06, 20.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoloBolo

1 0

Można jakiś link do tych zasobów? 14:10, 21.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone