Zamknij
REKLAMA

Uczniowie tej szkoły są wolni od używek. Nagrali film i zdobyli...

09:23, 23.06.2019 | B.N./ZS 3
Skomentuj
REKLAMA

Zwycięstwo w etapie powiatowym i trzecie miejsce w etapie wojewódzkim konkursu profilaktycznego wywalczyli sobie uczniowie Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku. Podopieczni placówki nakręcili film krótkometrażowy zyskując uznanie jury, a tym samym zdobywając nagrodę, która wzbogaci księgozbiór szkolnej biblioteki. 

W dobiegającym końca roku szkolnym, w Szkole Przysposabiającej do Pracy, Zasadniczej Szkole Zawodowej, Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku realizowany był program profilaktyczny pt „ARS, czyli jak dbać o miłość”.

W jego trakcie, nauczyciele: Katarzyna Bączalska, Marta Kotarska i Magdalena Sadowska, wspólnie z szóstką uczniów stanowiących część grupy teatralnej Światłocień, postanowili przystąpić do uczestnictwa w konkursie „Szkoła wolna od używek”. Jego celem jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. 

Wspólnymi siłami, uczniowie i nauczyciele nagrali i zmontowali film krótkometrażowy. W rolę bohaterów wcielili się: Jarosław Jesionowski, Mateusz Przekwas, Kaja Klimek, Agata Rutecka, Wiktoria Szklarska oraz Izabela Lewandowska.

W etapie powiatowym udział wzięło 7 szkół z 5 powiatów: aleksandrowskiego, bydgoskiego inowrocławskiego, włocławskiego i żnińskiego. Na tym poziomie ZS nr 3 nie miał sobie równych, zajmując pierwsze miejsce. Kolejnym wyzwaniem było uczestnictwo w etapie wojewódzkim. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy przyznał Zespołowi Szkół nr 3 III miejsce, a w ramach nagrody został wzbogacony księgozbiór biblioteki szkolnej. 

- Nauczyciele wraz z uczniami dziękują za wsparcie w przygotowaniach konkursowych Pani Dyrektor Ewie Fol, Pani Wicedyrektor Agacie Szulc oraz Pani Kierownik warsztatów szkolnych Barbarze Czubakowskiej - czytamy na stronie szkoły. 

Jesteście ciekawi filmu, który wyszedł spod ręki uczniów i nauczycieli ZS nr 3? Zapraszamy do oglądania!

(B.N./ZS 3)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Można? Można!Można? Można!

14 3

Są jednak w mieście ludzie, którym chce się chcieć. I to bardziej, niż tym, którym powinno się chcieć z racji wykonywanych funkcji, a się nie chce. I wzięli się, i zrobili, i lepiej od innych. Chapeau bas.
Bravo. 09:51, 23.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brawobrawo

3 4

szkola zs3 rzadzi nasza szkola jest górą trzymam kciuki jestem z wami nasza szkola jest porzadna oraz wylacznie z pani masza kochaną panią agata szulc wielkie brawa dla was oraz brawa dla przekwasa co wyszedl genialnie na zdjeciu brawo brawo nasza szkola górą tak trzymac 16:21, 23.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz