Zamknij
REKLAMA

Czy uczniowie wrócą do szkół? Minister edukacji zabiera głos

09:28, 02.04.2020 | M.O.
Skomentuj
Czy po Świętach Wielkanocnych uczniowie wrócą do szkół? fot. depositphotos.com
REKLAMA

W obliczu pandemii koronawirusa do 10 kwietnia placówki edukacyjne w całej Polsce są zamknięte. Czy po Świętach Wielkanocnych uczniowie wrócą do ławek? Głos w tej sprawie zabrał minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Od czwartku, 12 marca, szkoły i przedszkola w całej Polsce zawiesiły zajęcia. Nauczyciele mają obowiązek realizować podstawę programową oraz oceniać uczniów. Z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość łączą się ze swoimi uczniami przekazując im niezbędną wiedzę i zlecają zadania do wykonania.

Przerwa zaplanowana jest do 10 kwietnia. Czy po tym okresie uczniowie wrócą do szkolnych ław?

Na decyzję przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka dni. Decyzja o przedłużeniu zamknięcia szkół lub powrocie do tradycyjnej edukacji ma zapaść najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski w rozmowie z Polsat News mówi, że to w okolicach Świąt Wielkanocnych, na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego rząd podejmie stosowne decyzje.

Odwołanie zajęć może skutkować także odwołaniem egzaminów. O to apeluje m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Minister w rozmowie ze stacją podkreślał, że ewentualna decyzja dotycząca egzaminów nie będzie to decyzja wydana z dnia na dzień. Ta decyzja może zapaść na tydzień przed egzaminami.

Przypomnijmy, ósmoklasiści swój egzamin mają zaplanowany w dniach 21-23 kwietnia. Matury rozpoczynają się 4 maja.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

q1q1

7 0

Zagadka dla uczniów, ilu wyborców musi zagłosować żeby wybory byłe ważne ? 12:35, 02.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zenzen

4 3

Bardzo proste zadanie, jedna osoba o nazwisku Jarosław Kaczyński bo reszta może nawet zbojkotować wybory..... 12:40, 02.04.2020


Adres Adres

9 7

Chorują te osoby co psyiechały za granicy. I te osoby co mieli styczność z osobami na kwarantannie i zakażenimi horymi. To co wy robicie w Polsce to jest hańba na polski. Rząd i PiS ogarnijcie się. 😡😡😡😡 16:05, 02.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz