Kultura Włocławek - koncerty, wystawy, imprezy

Zamknij
Ważne

Perspektywy 2023: Tak wypadły nasze licea i technika w prestiżowym rankingu

 08:18, 12.01.2023 Aktualizacja: 16:44, 22.10.2025
27 Perspektywy 2023: Dwie szkoły z Włocławka z tytułem Złotej Szkoły! Jest najnowszy ranking Perspektywy 2023! Fot. Archiwum.

Pięć włocławskich szkół ponadpodstawowych znalazło się w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Dwie placówki zaliczyły awans o kilkadziesiąt pozycji w stosunku do poprzedniego roku. 

Tegoroczna edycja Rankingu Perspektyw została przygotowana po raz 25. Spośród włocławskich szkół w zestawieniu krajowym ujęto cztery licea oraz jedno technikum. 

Kapituła rankingu w przygotowaniu zestawienia bierze pod uwagę szereg czynników takich jak: sukcesy szkół w olimpiadach zawodowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku liceów są uwzględniane także osiągniecia w międzynarodowych olimpiadach, a w przypadku techników brane pod uwagę są wyniki egzaminów zawodowych. 

W Rankingu Perspektyw zostało ujętych 1360 liceów ogólnokształcących spośród 2200 takich szkół. Zestawienie techników obejmuje 1185 placówek z 1745. 

Perspektywy 2023: Jak wypadły szkoły z Włocławka? 

Licea

W zestawieniu liceów spośród włocławskich placówek najwyżej zostało sklasyfikowane I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej. Szkoła zajęła 146. miejsce w kraju i siódme w województwie. Taki wynik daje LZK tytuł Złotej Szkoły. W rankingu krajowym jest to awans o 68 miejsc w stosunku do poprzedniego roku, kiedy LZK zajęło 214. miejsce. 

Największy awans w porównaniu z 2022 rokiem zaliczyło LMK, które wskoczyło z 390. miejsca na 289. miejsce w rankingu Perspektyw. Daje to III Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Konopnickiej tytuł Srebrnej Szkoły. W województwie LMK zajęło 13. miejsce. 

Publiczne Liceum im. ks. Jana Długosza w ZSK zajęło 611. miejsce w rankingu krajowym (rok temu 577. pozycja) oraz 23. w województwie. Placówka otrzymała tytuł Brązowej Szkoły. 

W rankingu krajowym powyżej 1000. miejsca pierwszy znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Szkoła znajduje się na 960. miejscu. Placówka może też szczycić się tytułem Brązowej Szkoły. W województwie "Kopiec" zajmuje 36. miejsce. 

Technika

Jedynym technikum z Włocławka, które znalazło się w rankingu krajowym Perspektyw jest Zespół Szkół Elektrycznych. Szkoła zajęła 94. miejsce, co oznacza spadek o pięć oczek. W województwie "Elektryk" ma szóstą lokatę. 

Pozostałe technika z naszego miasta można jedynie znaleźć w rankingu wojewódzkim. Zespół Szkół Technicznych jest na 49. pozycji, Zespół Szkół Ekonomicznych znajduje się na 55. miejscu, Zespół Szkół Budowlanych na 58. lokacie, a Zespół Szkół Samochodowych na 69. pozycji. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (27)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Marcin SMarcin S

3 1

Wstyd by w mieście liczącym około 100 tys. mieszkańców + powiecie, pewnie o podobnej liczebności nie było apteki całodobowej.

16:04, 12.01.2023

SzkołaSzkoła

0 0

Chyba powinna być dla uczniów a *%#)!& medale się biąm


13:18, 13.01.2023

Pozostałe komentarze

złoty  melonzłoty melon

21 6

nasi uczniowie i tak wyjadą , tylko zostaną ci co rodziny są przy korytach

10:57, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

lollol

12 6

Nie obrażaj ludzi przedsiębiorczych i zaradnych, nie wszyscy którzy coś osiągnęli są przy korycie.
Wiem co piszę 🙂

11:23, 12.01.2023

do  lolado lola

6 2

lol nie pisz bredni podaj nazwisko biznesmena tego co w rodzinie komucha nie miał na stołku

13:09, 12.01.2023

długoszdługosz

5 7

🤣🤣🤣🤣🤣🤣
to ile tam zaciążyło?

11:12, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

20 6

No właśnie? czy to jest powód do radości czy smutku?
Kształcimy młodzież być może na wysokim poziomie, i co z tego wynika. Młodzież ta dalej idzie na wyższe uczelnie (nie mam na myśli włocławskich) i może w 10-20% wraca do Włocławka, a reszta pracuje na dobrobyt innych miast.
Czy jest się czym chwalić za rządów POpaprańców i Post-Komuchów , szczerze wątpię 😥😥😥

11:19, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Re Służba zdrowia wgRe Służba zdrowia wg

6 3

Polityka senioralna obiecywana wlocławskim seniorom to jak fatamorgana albo bezpośrednio -WIELKIE KŁAMSTWO . Zastanawiamy sie ze znajomymi jak czlowiek z wyższym wyksztalceniem może tak okłamywać seniorów włocławskich ? Czy tak go wychowali rodzice ?

11:38, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaaaaajaaaaa

21 4

I co z tego? LZK ma niesamowicie uzdolniona młodzież która nie tylko wyjedzie z Wlocławka, ale i pewnie z Polski 🙂

11:49, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Anty komunistaAnty komunista

1 8

Nic dziwnego, to liceum to post komunistyczna szkoła. Ma piękne tradycje, ale po wojnie zachorowała na czerwoną zarazę i trwa to do dzisiaj. Pani Dyrektor zmienić wykładowców. Minister Czarnek udzieli pomocy.

15:19, 13.01.2023

AnnaAnna

10 4

Glosucie na PO, LEWICĘ i inne barachło to będziecie mieli LEPIEJ

13:30, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxczxc

6 10

Ależ Pisiory wyją przed wyborami na Prezydenta :))))))))))

15:51, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

RezxcRezxc

3 3

No tak bo jak ktoś ma inne zdanie niż wyznawcy PO to już jest pisiorem to jest właśnie wasz poziom intelektualny szkoda słów

12:39, 13.01.2023

antyklikaantyklika

14 3

Mamy szkoły na poziomie, które kształcą młodzież, by ta musiała wyjechać z miasta bez perspektyw, gdzie rządzi kumoterstwo i nepotyzm.

17:43, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MatkaMatka

1 7

Zespół Szkół Elektrycznych??????
Koszmarna pomyłka! Proszę zajrzeć pod "skórę".

20:22, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

dadm2dadm2

9 2

Mamusiu, wysłałaś syna do elektryka, a powinnaś do ochapu. Miernoty idą do techników, ponieważ nie mamy szkół zawodowych. Ambicje madek przerastają możliwości dziecka. I tu jest problem.

06:53, 13.01.2023

Absolwent Absolwent

10 8

Lzk,to tragedia, kiedyś była to szkoła która dbała o kulturę i rozwój swoich uczniów,tak było za moich czasów.
Dziś Ci uczniowie może i odnoszą sukcesy ale kultura ich języka ,zachowanie nie daje Rankingu Złotej Szkoły.

23:25, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

absolwentka LZKabsolwentka LZK

11 2

Wspaniale LICEUM - zrodlo wzbudzania ambicji i utrwalania dzialan ku znacznie lepszemu profesjonalnemu zyciu! Wielu z nas absolwentow piastuje wysokie i odpowiedzialne stanowiska poprzez zdobycie matury i osiagnieciu zamierzonych celow na studiach. Brawo cudowna szkolo! Jestes w naszych sercach na zawsze!

23:54, 12.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Matkare Matka

9 8

Elektryk jakoszkoła elitarna skończył się już dawno , tą szkołę zniszczyła polityczna zaraza , zresztą tak samo jak LZK .Nauczycieli z powołania zastąpili nauczyciele z nadania ...

08:46, 13.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Re TatkaRe Tatka

7 1

Chyba nie wiesz, co piszesz powołania dawno się skończyły, od kiedy poczatkujący nauczyciel ma zarobki niższe niż płaca zatrudniani są Ci, którzy chcą, a nie z nadania.
W takich warunkach znaleźć się w złotej setce to sukces!!!
Brawo Elektryk i brawo LZK.

18:11, 13.01.2023

PrawdaPrawda

10 1

Po LZK przeważnie daleko zachodzą tylko zostają w innych miastach

12:42, 13.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

adblokadblok

1 0

Dobrze że chociaż reklamy można pooglądać

09:51, 15.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%