Zamknij
REKLAMA

Wkrótce bawić będą się w klubie "Seniorita". Uroczyste otwarcie już w najbliższy wtorek

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 14.25, 08.09.2019 .
Skomentuj W ramach Programu przewiduje się udostępnienie seniorom m.in. infrastruktury pozwalającej na aktywne spędzanie czasu wolnego.Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Pasja i chęć działania są niezależne od wieku. Wiele osób dopiero po przejściu na emeryturę ma czas, aby rozwijać swoje działania, realizować marzenia i chowane do szuflady pomysły. Pamiętają o tym władze Brześcia Kujawskiego, które stworzyły Klub Seniora "Seniorita". Jego uroczyste otwarcie już w najbliższy wtorek.

Wiele osób dopiero po przejściu na emeryturę ma czas, aby rozwijać swoje działania, realizować marzenia i chowane do szuflady pomysły. Dziś słowo „Senior” brzmi dumnie, a osoby powyżej 60. roku życia często pomysłodawcy wielu ciekawych działań. Mając to na uwadze gmina Brześć Kujawski przystąpiła do realizacji projektu Senior+. 

- Celem Programu jest w szczególności zapewnienie wsparcia seniorom (osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+) poprzez umożliwienie korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym oferty prozdrowotnej, obejmującej także usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej, w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym - informuje przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W ramach Programu przewiduje się udostępnienie seniorom infrastruktury pozwalającej na aktywne spędzanie czasu wolnego, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

Klub Seniora powstał w pomieszczeniu zlokalizowanym w Brześciu Kujawskim przy ulicy Krakowskiej. Przygotowana przestrzeń staje się miejscem spotkań przeznaczonym do wspólnego, aktywnego spędzania wolnego czasu. Oficjalne otwarcie klubu "Seniorita" zaplanowano na najbliższy wtorek (10 września) na godzinę 12.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Konto usunięteKonto usunięte

12 0

Pozytywny i wielowymiarowy projekt społeczny, gdzie ludzie na starość jeszcze sobie potańczą, a i kostucha się dobrze ubawi przy tym. Popieram gorąco gratulując jednocześnie pomysłu. 16:00, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SeniorrosSeniorros

2 4

A propos seniorów. I jak będą te darmowe szczepienia we Włocławku dla tych seniorów? 16:47, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wnuczekwnuczek

12 0

O fajnie super niech nabierają wigoru i energii, Kochani nasi seniorzy ! 18:44, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%