Rozpoczęła się rozbudowa Placu Poboru Opłat na Autostradzie A1. W Nowej Wsi k. Torunia mają pojawić się dwie dodatkowe bramki zjazdowe.
Kolejki tworzą się przy wjeździe na płatny odcinek autostrady A1 w kierunku Gdańska i przy wyjeździe z tego odcinka w kierunku Łodzi.
Zatory w Nowej Wsi powstają wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat.
Teraz ma się to zmienić. Pomóc mają w tym dwie dodatkowe bramki.
- W wyniku rosnącego natężenia ruchu oraz mając na uwadze komfort podróży AmberOne Autostradą A1, rozpoczęto prace związane z przebudową Placu Poboru Opłat w Nowej Wsi zmierzające do zwiększenia jego przepustowości poprzez budowę dodatkowych 2 bramek zjazdowych - informuje firma Gdańsk Transport Company.
Oznaczać to będzie zwiększenie bramek do 10, a tym samym przepustowość placu poboru opłat Nowa Wieś na zjeździe będzie równa przepustowości placu w Rusocinie.
Prace mają być prowadzone w ten sposób, by jak najmniej utrudniać życie kierowcom korzystającym z A1. Prowadzący prace nie wykluczają jednak konieczności czasowego zamykania pojedynczych bramek.
GTC oraz operator firma Intertoll chcą dołożyć wszelkich starań, by nowe bramki rozpoczęły swoją działalność z początkiem 2022 roku.
SirNick14:37, 31.08.2021
Przecież to nie rozwiązuje żadnego problemu. Ludzie nadal będą musieli stanąć i zapłacić.
Od dawna powinien być zupełnie inny system.
Jeden sprawdzony na całym świecie to winiety.
Drugi to zdjęcie rejestracji na wjeździe i wyjeździe. Na podstawie tych zdjęć zarządca drogi pobiera opłatę z karty przypisanej do pojazdu, albo przychodzi rachunek do zapłaty na adres właściciela zarejestrowanego samochodu i płacisz na spokojnie przelewem przy wieczornym piwku.
Winiety16:39, 31.08.2021
Winiety wprowadzać a nie mury budujecie.
Tak pytam08:12, 04.09.2021
A co z planami likwidacji bramek na autostradach bodajże do końca tego roku? Już dawno należało wprowadzić system opłat elektronicznych, praktycznie wszyscy mają co najmniej jeden telefon komórkowy. A jak ktoś nie ma, zawsze może zakupić, lub wypożyczyć od GDKiA urządzenie. Niby 21 wiek, a zasady jak za średniowiecza. Zamiast tych bramek na A1, lepiej dobudujcie po dodatkowym pasie ruchu w obu kierunkach, bo niby autostrada, a jedzie się jak przez miasto w godzinach szczytu. Kto robił obliczenia na przepustowość drogi? Chyba robił to 50 lat temu jak samochody były po jednym na 100 rodzin.
33321:50, 07.09.2021
10 bramek 10 kasjerek
i gdzie tu oszczednosc?
zlikwidowac pobur oplat wprowadzic oplate roczną dla wszystkich aut
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Szokujące zdarzenie we Włocławku
na dd też by trzeba było sprawdzic poczytalność użytkowników chorzy psychicznie mają duży dostęp w sieci
🫤🫤
07:12, 2025-05-18
Szokujące zdarzenie we Włocławku
Tu też nie brakuje chorych psychicznie od 11 lat jestem na dd trzeba uważać tu z kim się pisze bo Narcyzi mają do internetu duży dostęp niszcząc drugą osobę publicznie na portalu .
stały użytkownik
07:04, 2025-05-18
Koniec z błotem na tej drodze. Powstanie asfalt
Nikomu nie oplaca sie suburbanizacja, miasto nie powinna zachecac, czy stwarzac mozliwosci ku temu by miasto rozrastalo sie w tamtym kierunku. Same szkody.
wedkarzz
02:57, 2025-05-18
Koniec z błotem na tej drodze. Powstanie asfalt
a co maja zrobic? jezioro osuszyc zeby mozna bylo spokojnie robic grilla i jezdzic quadem?
rdhdr
02:53, 2025-05-18
2 3
Ale jest przecież aplikacja AmberOne z płatnością online za przejazd, która jest łatwa w obsłudze i umożliwia na prawdę szybszy przejazd.
0 2
Wiem, sam z niej korzystam, i jest spoko do momentu jak jakiś inteligent bez apki nie wjedzie do bramki bez obsługi. Problemem jest też wakacyjny okres gdy wszystkie okienka są obsługiwane w normalnym trybie.
Nadal trzeba stawać przed szlabanami.