Zamknij

Kiedyś cerkiew, dzisiaj kino. Lipnowska Nawojka po remoncie wartym miliony!

 14:00, 27.03.2023
Skomentuj Kino Nawojka po remoncie. Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP. Kino Nawojka po remoncie. Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP.

Lipnowskie kino Nawojka przeszło gruntowną modernizację. W historycznym gmachu po rewitalizacji ponownie będzie można oglądać filmy, wygospodarowano także przestrzeń na muzeum. 

Kiedyś budynek przy ul. Mickiewicza w Lipnie pełnił funkcję cerkwi prawosławnej. W 20-leciu międzywojennym powstało tam kino Nawojka, które działa aż do dzisiaj. 

W ostatnich latach historyczny gmach przeszedł gruntowny remont. Rewitalizacja kosztowała ponad 4 miliony złotych, z czego 3,5 miliona złotych pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Kino zostało ponownie otwarte 18 marca. 

"To wielka chwila"

Budynek Nawojki stanowi jedną z wizytówek miasta. Poza kinem, znajduje się w nim teraz także muzeum poświęcone m.in: najbardziej znanej aktorce z Lipna Poli Negri. 

To miejsce, znowu nabrało kolorów, jest tu teraz pięknie. Jestem przekonana, że będzie tętnić w nim życie, że będziemy chcieli się tu spotykać, jednoczyć, bawić, śmiać, może płakać, ale tylko ze śmiechu i radości 

- mówi Aneta Jędrzejewska, członkini zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. 

W nowo powstałym muzeum poza eksponatami związanymi z Polą Negri, znajdą się także pamiątki od Lipnowskiego Towarzystwa Kulturowego, a także stary projektor kinowy, który wcześniej był częścią wyposażenia kina Nawojka. 

Nowa elewacja, panele fotowoltaiczne

Mieszkańcy Lipna i okolic mogą oglądać filmy w nowoczesnym, wygodnym i przystosowanym do współczesnych standardów kinie. W ramach modernizacji obiekt został docieplony, zyskał nową elewację oraz instalację fotowoltaiczną.

Salę kinową wyposażono w nowoczesny system projekcyjny pozwalający na uzyskiwanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku filmowego. Widownia ma nową skośną podłogę i wygodne fotele.

Repertuar kina jest dostępny TUTAJ

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

Jaka ulica?Jaka ulica?

2 1

We Włocławku dobrze, że pojawiło się drugie kino.

14:37, 27.03.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxcvbnmzxcvbnm

4 9

kino dla patoli jak całe lipno

14:51, 27.03.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LipniokLipniok

0 4

W Lipnie urodziła sie swiatowej sławy aktorka Pola Negri i nikt z tego tytulu nie robi cyrku jak w Kowalu gdzie mieszkal tam jakis nowicki a ludzie traktuja go jak papieża....

20:53, 27.03.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lipalipa

3 1

A już myślałem, że tam urodziła się Apolonia Chałupiec.

21:38, 27.03.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

1 1

Taka Polska.Kościołowi katolickiemu oddaje się różne gmachy,a kościołowi prawosławnemu nic

09:14, 30.03.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%