Zamknij
REKLAMA

Potrącenie kobiety na pasach w centrum. Policja publikuje film!

10:00, 29.09.2019 | .
Skomentuj
Za naruszenie zasad bezpieczeństwa na drodze policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Fot. KPP w Rypinie
REKLAMA

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność. W ostatnich dniach na terenie miasta doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych. Za spowodowanie kolizji kierowcy stracili prawa jazdy.

Do obu zdarzeń doszło w Rypinie. Pierwsza, niebezpieczna sytuacja miała miejsce wczesnym rankiem w centrum miasta. Kierujący pojazdem mężczyzna, jadąc ul. Kościuszki nie zachował szczególnej ostrożności dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych. Kierowca potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę, po czym szybko odjechał z miejsca zdarzenia. Działania policjantów pozwoliły jednak wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za zdarzenie. Był nim 40-letni mieszkaniec Rypina.

Do drugiego niebezpiecznego zdarzenia doszło z kolei 24 września, około południa.

- Kierujący pojazdem hyundai jadąc ul. Warszawską od skrzyżowania z ruchem okrężnym nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych doprowadzając do jej potrącenia. Kierującym był 70-letni mieszkaniec Rypina. Na szczęście w obu przypadkach piesi nie doznali poważnych obrażeń. Jedno z tych zdarzeń zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego - relacjonuje st. asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rypinie.

Za naruszenie zasad bezpieczeństwa na drodze policjanci w obu przypadkach zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Za te przewinienia czeka również sprawa w sądzie.

Policjanci apelują, uważajmy szczególnie przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć zatrzymać pojazdu. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

[WIDEO]1642[/WIDEO]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Szkoda pisać. Szkoda pisać.

9 2

Jak ślepy, to po jeździ. Biedna kobieta. 15:45, 29.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

17 3

Często piesi widzą nadjeżdżający blisko samochód i mimo to wchodzą na pasy pewni pierwszeństwa, a już w szkole uczą że spojrzeć w lewo, w prawo, jeszcze raz w lewo i dopiero przechodzić. Tym bardziej że nie mają szans z samochodem, i jeśli nawet kierowca poniesie konsekwencje to życia Wam nie wróci... 16:01, 29.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jakiśjakiś

12 1

Pieszy musi się liczyć z tym, że wchodząc na przejście dla pieszych nie ma pierwszeństwa. Wchodząc bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód jest to wtargnięcie. 17:45, 29.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TikTik

4 1

Slupek mu zaslonil , kierowcy maja czarne punkty a czym nie wiedza ludzie i ida na pewniaka. 05:33, 30.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawo jazdy i wiekprawo jazdy i wiek

1 2

widać że wyszedł z tego tico stary dziadyga z sklerozą i jeszcze sie mądruje że on miał prawo same dzbany mają dziś prawko za kaczke może czas najwyzszy zrobić wiek 55 i dowidzenia . 07:38, 30.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA