Zamknij
REKLAMA

Strażacy bogatsi o nowoczesną łódź. "Jednostka czekała na to od wielu lat"

18:39, 10.02.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj
W uroczystości przekazania nowego sprzętu wzięli udział przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Włocławka. Fot. WOPR Włocławek

Strażacy ochotnicy z Dobrzynia nad Wisłą wzbogacili się o nową łódź motorową. 115-konny pojazd będzie od teraz patrolować Zalew Włocławski.

Do przekazania nowej łodzi dla strażaków z Dobrzynia nad Wisłą doszło w niedzielę (10 lutego). Zakup został sfinalizowany ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, Starostwa Powiatowego w Lipnie, Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia Salutaris oraz środków własnych jednostki.

W uroczystości przekazania nowego sprzętu wzięli udział przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Włocławka.

- Dziękujemy Zarządowi OSP Dobrzyń nad Wisłą za zaproszenie naszej jednostki na uroczystość przekazania łodzi i liczymy na owocną współpracę podczas szkoleń, akcji ratowniczych i patrolowaniu akwenu, który nas łączy a nie dzieli. Gratulujemy - poinformowali przedstawiciele WOPR Włocławek na facebooku.

Satysfakcji z powodu przyznania strażakom nowej łodzi nie kryła też Joanna Borowiak, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie członkini Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

- Bezpieczeństwo mieszkańców regionu jest dla mnie ważne. Bardzo się cieszę, że Druhowie OSP w Dobrzyniu nad Wisłą mają nową, spełniającą wysokie wymogi i standardy łódź ratunkową i że mogłam swoimi staraniami pomóc w pozyskaniu dofinansowania do jej zakupu. Jednostka czekała na to wiele lat. To ważne, bo nad wodą wypoczywają tu latem nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale też dużo turystów - powiedziała Joanna Borowiak.

Nowa łódź będzie patrolować Zalew Włocławski w rejonie Dobrzynia nad Wisłą. Jednostka, która do tej pory służyła strażakom została przekazana do OSP w Mokowie. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

włocławiakwłocławiak

6 7

Najłatwiej kupić za nasze podatki i dać. A może pani poseł zajmie się trudniejszymi tematami jak np. kolejnymi podwyżkami za śmieci w mieście. Tego nie tknie bo to niewygodne i za trudne. 18:50, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

STRAŻAK  SAMSTRAŻAK SAM

7 3

Joana jaka dumna jak paf , ❤️❤️ mateusz dał a powie że to ona załatwiła.... 19:17, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do_włocławiakDo_włocławiak

6 4

Tak, najlepiej patoli dać kasę na przepicie...

Oby tak motorówka była wykorzystana wyłącznie do ćwiczeń i patroli. 20:14, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sympatyk OSPSympatyk OSP

3 1

I kolejny artykuł w ktorym prawda i rzeczywiste fakty przeplatają się z błędnymi informacjami. Kolejny powod zeby przestac Was czytac... 21:55, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

54325432

0 1

Strazakom czy WOPR-owcom lodz na Zalewie Wloclawskim jest potrzebna. Co do tego nie mam watpliwosci. Ale, ze pani posel Borowiak jest czlonkiem parlamentarnego zespolu strazakow. No no. Super news. A pani Gembicka tez? A czym taki zespol sie zajmuje? Kiedy zostanie powolany parlamentarny zespol Koziolkow Matolkow? 12:55, 11.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone