Zamknij
REKLAMA

"To będzie muzeum na miarę XXI wieku". Wyłoniono wykonawcę wyposażenia

12:15, 25.03.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Daniel Wiśniewski

Prace przy budowie nowoczesnego budynku Centrum Kultury w Brześciu Kujawskim nie zwalniają tempa. Właśnie wyłoniono wykonawcę wyposażenia części muzealno – archeologicznej. Obiekt powinien być gotowy pod koniec roku.

Do końca roku w Brześciu Kujawskim ma postać trzykondygnacyjny obiekt wielobryłowy. Z końcem stycznia ogłoszono postępowanie przetargowe w związku z wyposażeniem części muzealno – archeologicznej. Najlepszą ofertę złożyła firma Adventure Ekspozycje Sp. z o. o. z Katowic i to ona zajmie się realizacją zadania.

- To będzie muzeum na miarę XXI wieku! Historia pokazująca poszczególne epoki w dziejach świata ze szczególnym zwróceniem się w stronę Brześcia Kujawskiego będzie wyjątkowo inspirująca. Multimedialna i interaktywna wystawa nawiązuje do szerszego kontekstu historycznego. Pokazuje znaczenie Brześcia w odniesieniu do regionu i kraju. Prezentuje wydarzenia w szerokim kontekście nawiązując do ówczesnej sytuacji w Europie i świecie - informuje brzeski magistrat.

Wystawa zostanie podzielona na dwie części. Treść wystawy realizowanej na parterze podzielona została na kilka obszarów tematycznych: Czasy Łokietka, Sprawa Krzyżacka, Odgłosy targu, XV – XVII wiek, Gdy Polski nie było na mapach, Żydzi w Brześciu, II wojna światowa, Od czasów rewolucji przemysłowej, Miasto i Kujawy.

[ZT]34683[/ZT]

Kilka obszarów tematycznych odwiedzający znajda też na antresoli. Zobaczą tam: Podróż w czasie, Mezolit, Neolit, Eneolit/Epoka miedzi, Epoka brązu, Epoka żelaza/Celtowie, Mieszko I, Początki Państwa Polskiego, Wczesne Chrześcijaństwo, Początki miasta i Podsumowanie odkryć.

[ZT]37354[/ZT]

Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, budynek ma zostać oddany do użytku w grudniu 2020 roku. Na dwuhektarowej działce swoją siedzibę znajdzie Centrum Kultury z salą widowiskową oraz miejscowa straż pożarna. Z dokumentacji wynika, że obiekt docelowo będzie pełnić 4 funkcje: widowiskową salą wielofunkcyjną z zapleczem oraz amfiteatrem zewnętrznym, muzealną, dydaktyczną i bezpieczeństwa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

lollol

11 4

Dobrze że mamy w sąsiedztwie Brześć kujawski 🙂, bo Włocławka to same dołujące informacje. 12:43, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

toltol

3 5

droga wolna ... 12:55, 25.03.2020


KrakusKrakus

0 6

Tu jest Rasija Wlocławskja respublik. radzieckich na sybri irkuck ladniejszy 13:05, 25.03.2020


KUBUŚKUBUŚ

0 4

INWESTUJCIE KASĘ W ZDROWIE LUDZI A NIE W JAKIŚ BREDNIE PO CO TO KOMU JAK NIKT NIE BĘDZIE ODWIEDZAŁ PAJACE 09:42, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wiesław wojnarwiesław wojnar

1 0

A już myślałem, że to obiecane w kampanii Muzeum Energii Włocławka 😥 09:55, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone