Zamknij
REKLAMA

Koszmar mieszkańców dobiegł końca? Wszyscy czekali na tę decyzję!

15:17, 02.07.2020 | M.O.
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Koszmar mieszkańców 19 miejscowości dobiegł już końca. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował o wynikach próbek wody pobranych z wodociągu w gminie Włocławek. Wcześniej wykryto tam bakterie z grupy coli.

Wodociąg Dębice zaopatruje w wodę mieszkańców dziewiętnastu miejscowości.

Korzystają z niej osoby zamieszkujące Dębice, Dobrą Wolę, Gróbce, Kolonię Dębice, Koszanowo, Kruszyn, Kruszynek, Ludwinowo, Łagiewniki, Markowo, Nową Wieś, Pińczatę, Poddębice, Smólsk, Sykułę, Świętosław, Warząchewkę Królewską, Warząchewkę Nową i Warząchewkę Polską. Woda dostarczana jest też do kilku rodzin z Sokołowa, Skibic, Gołaszewa i Nakonowa.

Niestety, 24 czerwca Państwowy Inspektor Sanitarny wydał komunikat, w którym poinformował o tym, że w wodzie stwierdzono obecność bakterii z grupy coli.

Woda była warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi, po uprzednim przegotowaniu. 

Teraz mieszkańcy mogą już odetchnąć z ulgą. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał komunikat, w którym informuje, że z wody można korzystać bez ograniczeń. 

Niezwykle istotną dla mieszkańców decyzję przekazała na swoim oficjalnym koncie na facebooku wójt gminy Włocławek Magdalena Korpolak-Komorowska. 

- W próbkach wody pobranej w dniu 29 czerwca, w ramach kontroli wewnętrznej, z wodociągu Dębice (...) nie stwierdzono obecności bakterii grupy coli, Escherichia coli, enterokoków - czytamy w komunikacie.  

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA