Zamknij
REKLAMA

Włocławscy strażacy mają wielkie serca. Pobiegli dla chorego chłopca

18:30, 15.12.2016 | N.S
Skomentuj Zwycięzca biegu przekazał swój puchar dwuletniemu Szymonowi. Fot. KM PSP Włocławek
REKLAMA

Włocławscy strażacy włączyli się w akcję zbierania funduszy na leczenie małego chłopca z Chodcza. W I Chodeckim biegu dla Szymka wzięło udział trzech przedstawicieli Komendy Miejskiej PSP we Włocławku.

W charytatywnym biegu na dystansie 5 km brali udział: st. sekc. Sebastian Pilip, sekc. Michał Waleczko oraz mł. asp. Maciej Waleczko. Ten ostatni wygrał sportową rywalizację i puchar otrzymany od burmistrza Chodcza przekazał Szymonkowi, dla którego zorganizowana była charytatywna impreza.

Szymon urodził się 29 października 2014 r. w 27 tygodniu ciąży. Ważył tylko 830 gramów. Po przyjściu na świat, 140 dni spędził w szpitalu.

- U Szymona stwierdzono zaburzenie napięcia mięśniowego, zespół mnogich przykurczy stawowych, zwichnięcie lewego stawu biodrowego, niedosłuch. Wymaga codziennej rehabilitacji ruchowej, słuchowej i logopedycznej. Ma bardzo duże przykurcze rąk i nóg. Szymon rozumie, co się do niego mówi i widać w nim pragnienie zabawy, normalnego funkcjonowania, jednak nim to osiągnie czeka go ciężka i długa praca – informują organizatorzy akcji.

Po biegu odbył się koncert charytatywny. Łącznie podczas akcji na leczenie Szymona zebrano 13 788 zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pstpst

2 0

Brawo Maciek a ty nadal biegasz;o)pozdrawiam 19:55, 17.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA