Zamknij
REKLAMA

Robotnicy wrócili na plac budowy. Stawiają domy za 2 mln zł

19:32, 21.02.2017 | N.S
Skomentuj Robotnicy wrócili na budowę domów dla dzieci z Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim. Fot. Starostwo Powiatowe we Włocławku
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu, dzięki poprawie pogody możliwe było wznowienie prac przy budowie domów dla dzieci z Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim. Inwestycja jest wyjściem naprzeciw zapisom ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

W listopad 2016 r. Starostwo Powiatowe we Włocławku rozpoczęło realizację zadania „Budowa dwóch budynków mieszkalnych jednorodzinnych dla potrzeb wychowanków Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim wraz z infrastrukturą”. Zawarto wtedy umowy z wykonawcą zadania. Wkrótce po tym zaczęły się prace budowlane.

- Zgodnie z zamysłem i założeniami obiekty mają być nowoczesne, o możliwie najwyższym standardzie wyposażenia. Takie, w którym podopieczni będą mieli jak najlepsze warunki – zapowiada Starostwo Powiatowe we Włocławku.

Powiat włocławski jako jeden z pierwszych w regionie przystąpił do standaryzacji placówek opiekuńczo-wychowawczych, zgodnie z zapisami ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która mówi, że od roku 2020 w placówce opiekuńczo-wychowawczej nie będzie mogło mieszkać więcej niż 14 dzieci.

W pierwszej kolejności powiat postawił domy „Jaś” i „Małgosia” w Brzeziu (gm. Brześć Kujawski), gdzie dotychczas dzieci mieszkały w zabytkowym, wymagającym gruntownego remontu pałacyku. Kiedy inwestycja została oddana do użytku (czytaj tutaj), starostwo zaczęło realizować projekt budowy bliźniaczych obiektów w Lubieniu Kujawskim. Wartość inwestycji wyniesie ponad 1,9 mln złotych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA