Zamknij
REKLAMA

"Stalowe Anioły" z Włocławka. To one otrzymają nagrody od marszałka

13:52, 15.11.2017 | .
Skomentuj
Stalowe Anioły otrzymają Barbara Schwarz z WSN Eurointegracja (z lewej) i Wiesława Balczewska ze Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla-Zawiśla (z prawej). Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Dwie włocławskie działaczki społeczne odbiorą w piątek Stalowe Anioły. Statuetki za pracę na rzecz lokalnej społeczności otrzymają Barbara Schwarz z WSN Eurointegracja i Wiesława Balczewska, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla-Zawiśla.

Stalowe Anioły to marszałkowskie wyróżnienia dla osób, które poświęcają się działalności społecznej. Statuetki otrzymują osoby, które angażują się w tworzenie i realizowanie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej osób wykluczonych, aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych oraz wspieranie sektora ekonomii społecznej i wolontariatu.

- Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Przyznając doroczne wyróżnienia, chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w tej dziedzinie, nowatorskie osiągnięcia oraz postawy rzetelności i ofiarności wśród pracowników, a także wolontariuszy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku nagrody trafią do dziesięciu osób oraz pięciu zespołów. Przyznano także pięć wyróżnień. W gronie laureatów znalazły się dwie działaczki społeczne z Włocławka – Barbara Schwarz z Włocławskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Eurointegracja oraz prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla-Zawiśla, Wiesława Balczewska.

Dla Barbary Schwarz, która od lat angażuje się w działania na rzecz osób niepełnosprawnych, wyróżnienie ma podwójne znaczenie, ponieważ odbierze je dokładnie tego samego dnia, w którym Eurointegracja będzie obchodziła 15-lecie istnienia.

- Myślę, że to nagroda za całokształt mojej działalności. To jest okres 12 lat w samej Eurointegracji. W tym czasie pomagałam wszystkim członkom stowarzyszenia w różnych dziedzinach życia. Działam społecznie przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, pomagam ich rodzinom i angażowałam się w działania organizowane przez Eurointegrację - wylicza Barbara Schwarz. - Tych działań, które organizowałam i inicjowałam dla ludzi niepełnosprawnych z Włocławka i ościennych miejscowości było naprawdę dużo. Jedną z większych inicjatyw jest m. in. Olimpiada Hefajstosa Włocławek.

Druga włocławska laureatka Stalowego Anioła, z powodu dużej ilości obowiązków, dziś była dla nas niedostępna. Ze strony internetowej Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla-Zawiśla dowiedzieliśmy się jednak, że Wiesława Balczewska, podobnie jak inni członkowie kierowanej przez nią organizacji, angażuje się w pracę na rzecz społeczności lokalnej m.in. przez organizowanie inicjatyw kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych budujących wśród mieszkańców Zawiśla poczucie wspólnoty sąsiedzkiej i tożsamości lokalnej.

Włocławskie działaczki społeczne odbiorą Stalowe Anioły podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Toruniu w piątek, 17 listopada. Laureaci oprócz statuetek Stalowego Anioła i listów gratulacyjnych otrzymują nagrody finansowe.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA