Zamknij

Beton architektoniczny we współczesnej architekturze – najważniejsze informacje

artykuł sponsorowany + 11:33, 09.08.2022 Aktualizacja: 13:21, 11.07.2023
pixabay pixabay

W dzisiejszych czasach prawie wszyscy spotykamy się z koncepcją betonu architektonicznego w wykańczaniu ścian, podłóg, schodów, kominków, ogrodzeń, elewacji czy tarasów. Czym dokładnie jest ten beton architektoniczny? Jak i gdzie można go używać?

W końcu dom, miejsce pracy czy przestrzeń życiowa urządzane są na wiele lat. Warto więc dokonać świadomego i dobrego wyboru.

Jaką rolę pełni beton architektoniczny?

Beton to wyjątkowy materiał. Obecny w architekturze całego świata, znany już w starożytności. Dziś dzięki nowoczesnej technologii może on zachwycać jako naturalny produkt. Doskonale wpisuje się w potrzeby użytkowników, zaspokajając wszystkie wymagania w przestrzeni mieszkalnej i szeroko rozumianej architekturze. Kształtuje wrażliwość estetyczną jako uniwersalny materiał, który zawsze towarzyszył naszemu życiu. Betonowy materiał głęboko zakorzeniony w tradycji i odkryty na nowo robi dziś furorę w branży architektonicznej.

Wysokiej jakości płyty betonowe dekoracyjne można zastosować praktycznie w każdej aranżacji. Świetnie sprawdzi się zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach, gdzie styka się z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Z czym łączyć beton architektoniczny?

Beton został na nowo odkryty jako materiał dekoracyjny, gdy modernizm, minimalizm, a zwłaszcza styl industrialny, na stałe zagościły w kanonach architektury. Rzadko który materiał tak doskonale łączy i uzupełnia zarówno produkty naturalne, jak i wysoko przetworzone. Beton strukturalny (architektoniczny) świetnie prezentuje się w towarzystwie farb w kontrastowych kolorach, uniwersalnej bieli, kompozytów, włókna węglowego, szkła, stali nierdzewnej, mosiądzu i oczywiście drewna, a nawet cegły i kamienia naturalnego. Beton architektoniczny doskonale sprawdzi się w aranżacjach dużych domów czy mieszkań, a także tych o niewielkich metrażach. Najczęściej tworzy dekorację ścian w salonie. To doskonały wybór również do korytarzy, biur, sypialni, przestrzeni roboczych, a nawet tak trudnych pomieszczeń, jak kuchnia, łazienka czy SPA.

Świetnym pomysłem jest również zastosowanie betonu architektonicznego na kominek, podłogę, schody, elewację czy ogrodzenie. Doskonale sprawdzi się na ogrzewaniu podłogowym - jednocześnie wygłuszy i poprawi akustykę pomieszczeń. Beton dekoracyjny z powodzeniem sprawdzi się jako jeden z najtrwalszych materiałów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Moda na beton dekoracyjny - trend na chwilę czy na stałe?

Obecna moda na dekoracyjne powierzchnie betonowe w świecie zachodnim jest wynikiem ewolucji. Wynika z dojrzewania gustów i kształtowania się postindustrialnej świadomości ekologicznej, a nie chwilowego kaprysu. Możemy być więc pewni, że dekoracyjne płyty betonowe szybko nie wyjdą z mody - a wręcz przeciwnie, będą zdobić coraz większą liczbę obiektów o różnorodnych funkcjach.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%