Zamknij

Budowa hali magazynowej z płyty warstwowej – poradnik

12:47, 15.04.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:47, 15.04.2024

Płyta warstwowa to materiał, który znajduje coraz szersze zastosowanie w konstrukcjach budowlanych o różnym przeznaczeniu. Takie rozwiązanie łączy niską wagę i dużą wytrzymałość, co sprawia, że można się z nim spotkać m.in. w halach magazynowych.

Jak wygląda i z czego jest wykonana płyta warstwowa?

W zależności od potrzeb dokładny skład płyty warstwowej może wyglądać nieco inaczej – zawsze jednak są to sklejone ze sobą warstwy tworzyw, przeważnie o różnych właściwościach. Poszczególne warstwy mogą być wykonane np. z drewna, metalu, tworzyw sztucznych, a także z materiałów kompozytowych. Taka konstrukcja pozwala wykorzystać zalety różnych tworzyw, co przekłada się na wykorzystanie w wielu wymagających obiektach, takich jak hale magazynowe. Płyty warstwowe są stosowane zarówno w roli elementów konstrukcyjnych, jak i na etapie wykończenia.

Zapoznaj się z profesjonalną ofertą budowy hal magazynowych jak i innych: https://www.borga.pl/hale-stalowe/magazynowe/

Płyta warstwowa w budowie hali magazynowej – co warto wiedzieć?

Hale magazynowe są kluczowymi elementami infrastruktury przemysłowej, zwłaszcza w obszarze logistyki i dystrybucji. Odpowiednia budowa takich obiektów jest niezwykle istotna dla zachowania optymalnej przepustowości i funkcjonalności w operacjach składowania. Obecnie coraz częściej stosuje się płyty warstwowe jako materiał konstrukcyjny do hal magazynowych. Głównym powodem jest fakt, że takie rozwiązanie łączy wytrzymałość, dobrą izolację termiczną i szybki czas montażu, dzięki czemu jest to świetny wybór w przemysłowych konstrukcjach budowlanych.

Przed przystąpieniem do budowy hali magazynowej z płyty warstwowej należy dokładnie zaplanować projekt. W tym celu należy uwzględnić wymagania dotyczące wielkości hali, konfiguracji przestrzennej, obciążenia czy układu dróg wewnętrznych, jak również dodatkowe potrzeby – związane m.in. z systemami wentylacyjnymi czy oświetleniem. Projekt powinien ponadto uwzględniać wymogi lokalnych przepisów budowlanych i standardów bezpieczeństwa.

Wybór płyty warstwowej i dostawcy

Wybór odpowiednich płyt warstwowych i dostawcy jest ważnym krokiem w procesie budowy. Należy dokładnie przeanalizować różne dostępne opcje, biorąc pod uwagę parametry techniczne, ceny, jakość materiałów czy też referencje dostawcy. Najlepszym wyborem będą doświadczone firmy, które cieszą się renomą na rynku. Jednym z przykładów producentów, którzy realizują projekty z zakresu hal magazynowych, jest firma Borga.

W porównaniu z innymi konstrukcjami zbudowanie hali magazynowej z płyt warstwowych jest stosunkowo szybkie. Inwestycja tego typu może powstać nawet w miesiąc – wiele jednak zależy od odpowiedniego zaplanowania harmonogramu pracy. Do szybkiego tempa budowy przyczynia się również fakt, że wszystkie płyty warstwowe można łatwo przetransportować na plac budowy i bez problemów przechowywać je na miejscu.

Płyta warstwowa jako materiał konstrukcyjny – korzyści

Budowa hali magazynowej z zastosowaniem płyt warstwowych jest procesem wymagającym odpowiedniego planowania, precyzji i staranności. Korzyści płynące z użycia płyt warstwowych – takie jak szybki czas montażu, wytrzymałość i izolacja termiczna – czynią je jednak atrakcyjnym wyborem dla przedsiębiorstw działających w sektorze logistycznym i magazynowym. Odpowiednie planowanie, wybór wysokiej jakości materiałów i profesjonalne wykonanie sprawiają, że budowa hali magazynowej może przynieść znakomite efekty zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i ekonomicznym.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%