Zamknij
REKLAMA

Domy modułowe – dlaczego warto w nie inwestować? Zalety domów modułowych

10:33, 23.05.2022 | materiał partnera

Własny dom to marzenie wielu osób. Często jednak odkładamy w czasie budowę wymarzonej nieruchomości ze względu na czas oraz pieniądze, które trzeba na to poświęcić. Istnieje jednak dobra alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Mowa o nowoczesnych domach modułowych. Domy modułowe buduje się z gotowych komponentów, które są produkowane w fabryce przy użyciu najnowszych technologii i materiałów wysokiej jakości. Cały proces od produkcji, aż po montaż domu może trwać zaledwie kilka tygodni, co jest dużym plusem takiej inwestycji. Zobacz, dlaczego warto inwestować w budownictwo modułowe i jakie zalety mają takie obiekty.

Co warto wiedzieć o domach modułowych?

Budowa domu jednorodzinnego potrafi trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Nie można się obejść bez wielu formalności m.in. pozyskania pozwolenia na budowę domu. Co prawda zawsze można kupić gotową nieruchomość z rynku wtórnego. Nie zawsze jednak będzie ona dopasowana do naszych potrzeb. Domy modułowe do 35m2 można wybudować bez pozwolenia na budowę. Z pozoru niewielką przestrzeń można zaaranżować na wiele sposobów. W skład domu modułowego może wchodzić łazienka, kuchnia i dwa osobne pokoje. Jeden pokój można zagospodarować na sypialnię lub gabinet, a drugi na salon z jadalnią. Domy modułowe 35m2 mogą pełnić funkcję rekreacyjną, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich przez dłuższy czas.

Domy modułowe są nowoczesne, energooszczędne i tańsze niż tradycyjne budynki jednorodzinne. Projekt domu można wybrać z gotowych propozycji, a półfabrykaty powstają w nowoczesnej fabryce. Poszczególne elementy domu nie są więc tworzone na placu budowy, a w specjalnym miejscu, w którym pracują fachowcy. Wszystkie komponenty mogą powstać w zaledwie kilka tygodni. Oznacza to, że możesz stać się posiadaczem domu krótko po podjęciu decyzji o inwestycji. Montaż obiektu trwa tylko kilka dni, a cała konstrukcja może Ci posłużyć przez wiele lat.

​​​​​​​Zalety domów modułowych

Domy modułowe od sprawdzonego producenta https://loftowedomy.pl/ pomogą Ci spełnić marzenie o własnym obiekcie mieszkalnym. Domy modułowe można składać o każdej porze roku i praktycznie na każdym terenie, który należy do inwestora. Masz możliwość stać się posiadaczem domku w malowniczym miejscu np. nad jeziorem lub w lesie.

Nie musisz poświęcać zbyt wiele czasu na sprawy związane z budową. Jeśli wybierzesz dom modułowy o powierzchni 35m2, to nie musisz ubiegać się o pozwolenie na budowę. To o czym warto wspomnieć to fakt, że wybudowanie domu modułowego jest tańsze niż wybudowanie tradycyjnej nieruchomości.

Dom modułowy jest praktycznie od razu gotowy do zamieszkania. Wystarczy urządzić jego wnętrze. Możesz samodzielnie wybrać meble, dekoracje i kolory ścian – reszta, czyli okna czy też drzwi są już na swoim miejscu. Domy modułowe można transportować z miejsca na miejsce bez obaw o osłabienie lub zniszczenie konstrukcji. Teraz Twój dom może stanąć na Twojej działce, a jeśli zajdzie taka potrzeba to możesz go bez problemu przenieść w inne miejsce.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%