Zamknij
REKLAMA

Najlepsze promocje na projekty domów z okazji Black Week – gdzie ich szukać?

10.25, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 10.25, 22.11.2022

Black Week to prawdziwe święto dla wszystkich miłośników kupowania, na dodatek nieograniczające się do jednodniowej promocji, trwa bowiem kilka dni z rzędu. Wielu sprzedawców, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, dołącza do oferowania promocji. Z czego wynika fenomen „czarnych okazji”?

Czy w trakcie tego święta można liczyć na obniżenie cen również w zakresie projektów domów jednorodzinnych? TAK! Sprawdź na https://www.extradom.pl/black-friday

Czym jest Black Friday i Black Week?

Black Week, czyli czarny tydzień, wziął się od Black Friday, czyli czarnego piątku, tradycji, która do Polski przyszła zza oceanu. To właśnie w Stanach Zjednoczonych mniej więcej już od lat 60. XX wieku organizowany jest dzień z największymi wyprzedażami i obniżkami cen. To czarny piątek, kiedy sprzedający mogą liczyć na zwiększone zainteresowanie klientów, a ci ostatni na znaczne rabaty, dzięki którym mogą kupić upatrzone produkty po znacznie niższej cenie.

Pod względem historycznym Black Friday najprawdopodobniej ukształtowany został na bazie teorii o rentowności amerykańskich sklepów. Zwyczajowo księgowi przez większą część roku zapisywali wyniki sprzedaży w księgach rachunkowych czerwonym tuszem, do czasu, aż sklep zyskał rentowność. Po przekroczeniu tego progu zapisów w księgach rachunkowych dokonywano czarnym tuszem. Okres ten przypadał mniej więcej na koniec listopada i tak powstało pojęcie Black Friday.

Inna z teorii mówi o tym, że z uwagi na parady organizowane z okazji Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych w piątek na ulicach miast panował tłok. W sklepach było więcej ludzi niż zwykle, a wszędzie przeszkadzały korki. W miastach było „czarno” od tłumów ludzi. To kolejna hipoteza dotycząca początków Black Friday.

Kiedy wypada Black Friday w 2022 roku?

W Stanach Zjednoczonych co roku najlepszą okazją do robienia zakupów w niższej cenie jest Black Friday, czyli piątek przypadający po Święcie Dziękczynienia, które jest świętem ruchomym. W 2022 roku przypada ono 25 listopada. Możesz spodziewać się wówczas większych promocji niż zwykle na różne kategorie produktów. Przygotuj się do mającego nadejść czarnego piątku, ale i całego czarnego tygodnia – Black Week, ponieważ wiele sklepów organizuje promocje nie tylko jednego dnia, lecz przez cały tydzień, by zwiększyć swoje zyski i dać możliwość realizacji zakupów większej grupie klientów.

Black Friday – najlepsze okazje

Jak znaleźć zdecydowanie najlepsze okazje na Black Friday? Kluczowe jest rozeznanie w standardowych cenach na interesujące Cię kategorie produktów. Jeśli na przykład chcesz kupić projekt domu jednorodzinnego, parterowego, sprawdź, ile kosztuje obecnie. Kiedy uruchomione zostaną promocje na Black Friday lub Black Week, zobaczysz, ile zaoszczędzisz na takiej inwestycji zrobionej właśnie wtedy.

W istocie są i takie serwisy oferujące gotowe projekty domów modułowych czy tradycyjnych, a także projekty innych obiektów, które w 2022 roku również przyłączają się do święta kupujących. Tak jest w przypadku np. Extradom.pl, gdzie na Black Friday zapowiadane są duże rabaty na różne kategorie produktów domów parterowych, piętrowych czy z poddaszem użytkowym.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%