Zamknij

Sprzedaż obrazów: skorzystaj z profesjonalnej porady

10:27, 24.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:28, 24.11.2022

Po wstępnym podglądzie, potencjalny nabywca musi zarejestrować się u licytatora. Proces rejestracji obejmuje dane kupującego, takie jak jego numer telefonu, adres i dowód tożsamości. Licytanci otrzymują następnie kartę z numerem, dzięki której mogą zostać zidentyfikowani.

Początek i koniec licytacji

Dźwięk dzwonka oznacza rozpoczęcie licytacji. Prowadzący lub licytator rozmawia o przedmiotach i opisuje je licytującym, po czym rozpoczyna się licytacja z ceną minimalną. Następnie licytujący rozpoczynają licytację, a cena wciąż rośnie. Zainteresowani ogłaszają swoje oferty, które muszą być wyższe niż poprzednie. Zobacz nadchodzące wydarzenia: https://artbidy.com/pl/aukcje.

Cała procedura ustaje, gdy nie ma już licytacji, a gdy młotek opadnie, osoba, która złożyła ostatnią ofertę, po opłaceniu jej, bierze przedmiot w swoje posiadanie. Bardzo ważne jest, aby odrobić trochę pracy domowej, zanim zarejestrujesz się do licytacji. Każdy dom aukcyjny publikuje internetowy katalog dzieł na kilka tygodni przed aukcją, dzięki czemu można przeglądać zdjęcia i korzystać z ogromnej ilości dostępnych informacji nie tylko o cenach, ale także o historii dzieła i innych dzieł dostępnych w tym samym serwisie. artysta, wystawy i nie tylko.

Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa

Mając tak wiele informacji na wyciągnięcie ręki w czasie rzeczywistym, może być trudno rozszyfrować, co warto kupić i za jaką cenę. Tak więc, podobnie jak w przypadku każdej innej inwestycji, przed podjęciem decyzji konieczne jest zasięgnięcie porady kogoś, kto ma doświadczenie w dziedzinie sztuki.

Możesz także skonsultować się z niezależnym doradcą artystycznym, który z przyjemnością oprowadzi Cię po katalogu online, udzieli dodatkowych informacji lub – jeszcze lepiej – oprowadzi Cię po wystawie przedsprzedaży. Powinieneś sam stanąć przed sztuką. To, co porusza Cię na ekranie, niekoniecznie poruszy cię w ten sam sposób na żywo, a ta mała zmiana może zmienić Twoją decyzję. Sztuka nie jest po prostu inwestycją w towar, to emocjonalnie naładowana narracja od jej stworzenia do jej nabycia, a ostatecznie do wewnętrznej mocy jej oglądania.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%