Zamknij
REKLAMA

Szybka pożyczka w Norwegii dla Polaka

11:33, 26.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wielu rodaków rozpoczynających nowe życie w obcym kraju zastanawia się, czy istnieje możliwość pożyczenia pieniędzy w jednej z instytucji pożyczkowych. Wątpliwości dotyczą w głównej mierze krótkiego okresu zameldowania, jak również braku wystarczająco długiego stażu pracy.

W dzisiejszym artykule przeniesiemy się do Norwegii, która staje się coraz popularniejszą destynacją emigracji Polaków. Jak wiadomo wszem i wobec nie jest to najtańsze państwo, biorąc pod uwagę koszty życia. To właśnie dlatego mała pożyczka na start może okazać się przydatna, a my w dzisiejszym tekście postaramy się podpowiedzieć, w jaki sposób się do tego zabrać i jak skorzystać z istotnie najlepszej oferty.

Kto może otrzymać szybką pożyczkę w Norwegii?

W tym miejscu należy podkreślić, że pożyczkę da się zabezpieczyć m.in. na nieruchomościach oraz ruchomościach (samochód, cenne przedmioty). Przed przystąpieniem do składania wniosku należy dokładnie przeanalizować swój stan posiadania. Niestety jeżeli nie mamy czym zabezpieczyć naszego zobowiązania, najprawdopodobniej żadna z norweskich firm pożyczkowych nie będzie skłonna pożyczyć nam dużej kwoty. Istnieją jednak tzw. chwilówki, czyli pożyczki na małą kwotę, które podobnie jak w Polsce, można zrealizować szybko, jednak będzie to raczej środek doraźny ze względu na ograniczenia wysokości kwoty. Oczywiście wszystkie warunki przyznania pożyczki zależą od tego, jaką firmę wybierzemy. Obecnie norweski rynek finansowy staje się bardzo mocno konkurencyjny, dlatego firmy prześcigają się w coraz to bardziej „liberalnych” ofertach, które mają za zadanie przyciągać klientów. Na rynku coraz częściej jednak odszukać szybkie i elastyczne pożyczki tj. låne penger raskt, których reklama w Internecie obwarowana jest wieloma zakazami. Taka sytuacja staje się z jednej strony korzystna dla potencjalnych kredytobiorców, którzy mogą wybrać najtańszą opcję, ale z drugiej przesyt ofert sprawia, że w istocie nie wiemy jak dotrzeć do tej właściwej.     

Najlepsze oferty pożyczek

Pozabankowe instytucje pożyczkowe działają na nieco mniej formalnych zasadach niż norweskie banki. Tutaj zazwyczaj pieniądze otrzymuje się szybciej, a ilość wymaganych dokumentów jest mniejsza. Niestety jest to droższa opcja niż kredyt w banku, ale jak w większości takich przypadków – za udogodnienia trzeba płacić. To właśnie dlatego warto wybrać taką ofertę, w której koszty pożyczki będą jak najniższe. W takim przypadku pomocne mogą okazać się tzw. porównywarki pożyczkowe. Internetowy kalkulator kredytowy to specjalny serwis, który niejako zrzesza wszystkie produkty finansowe dostępne na rynku danego państwa. Intuicyjna wyszukiwarka poprosi o podanie informacji potrzebnych do stworzenia oferty i na tej podstawie zaprezentuje ranking najkorzystniejszych ofert. Låne penger privat to jeden z najpopularniejszych serwisów w Norwegii, dlatego warto tam zajrzeć i sprawdzić, co norweski rynek finansowy ma nam do zaoferowania.

Co różnicuje pożyczki w Norwegii?

Jeżeli spełniamy wszystkie wymogi stawiające nas w świetle godnego zaufania pożyczkobiorcy i mamy pewność, że wybrana forma finansowania zostanie nam przydzielona, warto poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie dostępnych ofert. Nawet jeżeli korzystamy z usług porównywarek lub doradztwa kredytowego warto wiedzieć podstawy i znać czynniki, które wpływają na wysokość kosztów obsługi pożyczki. Pierwszy i najważniejszy element, który poniekąd nie jest związany z samą pożyczką to możliwości finansowe, które realnie wpłyną na płynność spłaty pożyczki, bez której niestety ani rusz. Jeśli chodzi już o same warunki, które warto poznać przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, to oczywiście wysokość oprocentowania oraz termin, w jakim bezwarunkowo musimy oddać pieniądze. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w przypadku jego przekroczenia kara, którą zapłacimy, może stanowić nawet połowę pożyczonej stawki. Ważne będzie również czy decydujemy się na raty stałe czy zmienne oraz co w przypadku, gdybyśmy zapragnęli spłacić zobowiązanie przed czasem. W bardzo wielu miejscach taka czynność wiąże się z dodatkową opłatą!  

Pamiętajcie o dokładnym czytaniu umów przed ich podpisaniem. Rynek finansowy to bardzo skomplikowany obszar, w którym bardzo łatwo o ukryte koszty i kruczki prawne, o których klient nie ma pojęcia. Jeżeli pierwszy raz bierzemy pożyczkę, może warto będzie skorzystać z usług profesjonalnego doradcy kredytowego?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%