Zamknij
REKLAMA

Ile trwa odwyk alkoholowy?

14:26, 28.11.2019 | materiały partnera

Alkoholizm to nie tylko uzależnienie, ale także choroba, która dotyka milionów osób w naszym kraju oraz na całym świecie. Nadmierne spożywanie procentowych napojów nie tylko doprowadza do ruiny nasze zdrowie, ale także niszczy relacje międzyludzkie i rodzinne.

Chorująca osoba rzadko zdaje sobie sprawę z tego, że bliskie jej osoby cierpią na współuzależnienie, a dzieci alkoholika będą do końca życia borykać się z konsekwencjami nałogu swoich rodziców. Jednym z najskuteczniejszych sposobów wyjścia z choroby jest odwyk alkoholowy. Podpowiadamy na czym polega tego typu terapia oraz ile czasu zajmuje.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu - na czym polega ten proces i ile trwa?

Profesjonalne ośrodki leczenia uzależnień zajmują się procesem kompleksowego i złożonego odzwyczajania uzależnionej osoby od picia alkoholu. Zwykle odbywa się to w czasie trzydziestodniowego odwyku alkoholowego. W tym czasie przeprowadzany jest profesjonalny detoks organizmu a chory może liczyć na wsparcie doświadczonych specjalistów oraz indywidualną i grupową terapię. Są to niezwykle przydatne narzędzia, które pozwolą na odnalezienie źródła alkoholizmu. Ponadto osoba uzależniona w trakcie trwania terapii uczy się dostrzegać wyzwalacze oraz walczyć z nimi. Jest to sprawdzona i niezbędna metoda, która prowadzi prosto do porzucenia nałogi i dalszego trwania w trzeźwości. Jednym słowem profesjonalne wsparcie pomaga nam budować fundamenty pod nasze nowe życie. 

Detoks alkoholowy - na czym polega i ile trwa?

Osoby uzależnione od alkoholu konsekwentnie rujnują swoje zdrowie oraz zaburzają sprawne funkcjonowanie organizmu. Dlatego nagłe odstawienie substancji, od której są uzależnieni jest szokiem dla mózgu. Objawami odstawienia są w tym przypadku niepokój, depresja, wymioty, wahania nastroju a w ekstremalnych przypadkach także ataki padaczkowe lub halucynacje. 

Okres pojawienia się pierwszy objawów detoksu alkoholowego jest bardzo osobniczą kwestią. Technicznie alkohol powinien zacząć usuwać się z krwi po ośmiu godzinach od wypicia ostatniego napoju z procentami. W zależności od konkretnego przypadku może to jednak nawet do kilku dni. Teoretycznie szczyt objawów odstawienia pacjent powinien odczuwać w okresie od dwudziestu czterech do siedemdziesięciu dwóch godzin od wypicia ostatniego drinka. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na pytanie jak długo potrwa detoksykacja organizmu. Wiadomo jednak, że istnieją czynniki, które wpływają na tę długość. Należy do nich przede wszystkim ilość spożytego alkoholu, wiek i waga pacjenta oraz ogólny stan jego zdrowia. 

Chociaż sam odwyk alkoholowy trwa jedynie trzydzieści dni nie należy spodziewać się, że po jego zakończeniu pacjent przestanie być alkoholikiem. Alkoholizm to choroba, która będzie towarzyszyła nam do końca życia, dlatego tak ważne jest, aby po wyjściu z odwyku zapisać się na indywidualną terapię. Cenne są także spotkania Anonimowych Alkoholików, które odbywają się w niemal każdym mieście niezależnie od tego wielkości i położenia na mapie. 

Więcej informacji możecie znaleźć na https://uzaleznienia-terapia.pl/terapia-alkoholowa/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA