Zamknij
REKLAMA

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

14:31, 13.02.2020 | materiały partnera

Pielęgnacja cery naczynkowej powinna opierać się na jej wzmocnieniu i zapewnieniu ochrony. Naczynia krwionośne znajdują się tuż pod skórą i gwałtownie reagują na działanie czynników zewnętrznych. Skóra jest bardzo cienka, delikatna i podatna na podrażnienia oraz uszkodzenia. Przede wszystkim, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do cery naczynkowej, które mogą zatrzymać pojawienie się kolejnych objawów.

Cera naczynkowa – po czym ją rozpoznać

Cerę naczynkową charakteryzują znajdujące się płytko pod skórą, rozszerzone naczynia krwionośne. Skóra jest nie tylko wrażliwa, ale też bardzo cienka. Gwałtownie reaguje na temperaturę, kosmetyki, suche powietrze, alkohol, a także na silne emocje.

Objawy pojawiają się głównie w okolicy policzków, nosa, czoła i brody. Są to czerwone plamy lub rumień, któremu towarzyszy nieprzyjemne nadmierne uczucie ściągnięcia i pieczenia. Może również dojść do trwałego poszerzenia lub pęknięcia naczyń krwionośnych, co będzie widoczne w postaci tzw. pajączków.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa potrzebuje oczyszczania, rano i wieczorem. Najlepiej, przy pomocy letniej lub chłodnej wody i delikatnych kosmetyków. Nie toleruje szorstkich gąbek, szczoteczek i tarcia, dlatego też powinnaś zrezygnować z peelingów mechanicznych, które podrażniają skórę. Unikaj kosmetyków na bazie alkoholu i tych, z mocnymi substancjami zapachowymi. Kosmetyki do cery naczynkowej muszą być delikatne!

Niezmiernie ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna, zarówno latem, jak i zimą. Promieniowanie UVA, wpływa na skórę, nawet w pochmurne dni i odpowiada za trwałe rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Kosmetyki do cery naczynkowej

Kosmetyki do cery naczynkowej oraz odpowiednie zabiegi, mogą w dużej mierze zapobiec pojawieniu się kolejnych objawów i podrażnień. Pozwolą jej również zachować dobry wygląd i kondycję.

Marka Ziaja posiada w swojej ofercie linię kosmetyków, które łagodzą podrażnienia i wzmacniają naczynka krwionośne. Są to bardzo delikatne środki hipoalergiczne, które zapewniają wrażliwej skórze codzienną pielęgnację. Emulsja myjąca czyści skórę i łagodzi zaczerwienienia, a tonik wzmacnia i przywraca jej prawidłowe pH. Delikatny krem wycisza rumień, zmniejsza nadreaktywność naczynek krwionośnych i zapewnia doskonałe nawilżenie. Stosowana raz w tygodniu maseczka żelowa, ukoi podrażnioną skórę, a delikatny peeling enzymatyczny pozbawi martwego naskórka. Kosmetyki do cery naczynkowej zawierają wiele cennych składników aktywnych, które zapewnią skórze regenerację i wzmocnienie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA