Zamknij

Sandały robocze z podnoskiem, czyli sandały do pracy w duchu BHP

08:02, 21.07.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:02, 21.07.2020

Jednym z istotniejszych elementów wyposażenia pracowników fabryk i hal produkcyjnych jest specjalistyczne obuwie ochronne, które nie tylko stanowi barierę przed wszelkiego rodzaju niebezpiecznymi przedmiotami, ale powinno również zapewniać komfort pracy. Dlatego właśnie w okresie letnim lub w miejscach o podwyższonej temperaturze powietrza, stosuje się sandały robocze. Jak jednak dobrać ten właściwy model i co warto brać pod uwagę podczas przeglądania kolejnych ofert? Sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze sandałów roboczych.

Sandały robocze – czym wyróżniają się spośród innych butów ochronnych?

Tak jak każde buty robocze, tak i sandały mają za zadanie chronić stopy użytkownika przed urazami czy innego rodzaju obrażeniami, o które nietrudno na budowach czy w fabrykach. Praca w trudnych warunkach wymaga od pracowników i ich przełożonych wyjątkowej dbałości o przestrzeganie zasad BHP, stąd wymóg noszenia odzieży ochronnej, która przy okazji będzie komfortowa dla użytkownika. Sandały robocze połączyły wysoką dbałość o bezpieczeństwo z komfortem, jaki niesie za sobą lepsza wentylacja powietrza.

Możliwa jest dzięki otworom znajdującym się na wierzchniej części buta, które zapewniają lepszą cyrkulację powietrza i zapobiegają poceniu się stopy. Źle dobrane obuwie do warunków panujących na zewnątrz może skutkować obtarciami lub rozwojem grzybicy, co będzie niosło za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego właśnie sandały robocze doskonale sprawdzą się jako buty w okresie letnim, chroniąc jednocześnie użytkownika przed urazami, na jakie można się natknąć podczas codziennej pracy na hali produkcyjnej czy w magazynie wyładunkowym.

Podnosek w sandałach roboczych i jego rola podczas pracy z ciężkimi przedmiotami

Elementem charakterystycznym dla wielu modeli butów roboczych jest podnosek, czyli specjalna ochrona na palce, zabezpieczająca je przed zmiażdżeniem. W przypadku sandałów roboczych również stosuje się takie zabezpieczenie, dzięki czemu same buty klasyfikowane są w kategorii S (ang. safety) przeznaczonej dla obuwia bezpiecznego. Daje to użytkownikowi pewność, że sandały robocze ochronią jego stopę przed rzeczą spadającą z energią 200 J. Samo obuwie spełnia wówczas normy BHP o numerze PN-EN-ISO-20345.

Ta część buta została wykonana z materiału sztucznego (np. twardej gumy), a do tego wzmocniona stalą, by jeszcze lepiej zabezpieczyć palce robotnika przed kontuzją. Resztę sandału roboczego wykonano z materiału pochodzenia naturalnego, którym w większości przypadków jest bydlęca licowana skóra, pozwalająca dodatkowo na jeszcze lepszą wentylację. Dzięki temu ten rodzaj obuwia ochronnego świetnie sprawdzi się latem, gdy temperatura i wilgotność powietrza sprzyjają nadmiernemu poceniu się. Sprawdzone modele sandałów roboczych wielu renomowanych marek znaleźć można na stronie glovex.com.pl.

Wybór obuwia ochronnego na lato – na co zwrócić szczególną uwagę?

Tak jak każdy rodzaj butów roboczych, tak i sandały powinny spełniać odpowiednie normy, które uwzględnią szereg potrzeb pracowników. W przypadku obuwia na lato warto wybrać takie, które będzie sięgać maksymalnie do kostki (model konstrukcji typu A lub B). O tym, na co jeszcze zwracać uwagę podczas doboru butów roboczych dla siebie czy swoich pracowników, można przeczytać w artykule: Na co zwrócić uwagę, wybierając obuwie ochronne i robocze?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%